Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Археологи знайшли загублений саркофаг Рамзеса II

Саркофаг наймогутнішого правителя Стародавнього Єгипту вважали втраченим більш як 3000 років.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Та ось, зрештою, команда археологів з Університету Сорбонни (Франція) заявила про сенсаційну знахідку. Науковці ідентифікували справжній саркофаг Рамзеса II, або Рамзеса Великого. Труну наймогутнішого правителя Стародавнього Єгипту вважали втраченою більш як 3000 років.

Археологи повторно дослідили загадкове поховання під підлогою монастиря в місті Абідосі, що в центрально-східному Єгипті, та ідентифікували гранітний саркофаг, що належав Рамзесу II.

Фараон, який правив країною з 1279 до 1213 року до нашої ери, увійшов в історію як видатний воєначальник та будівельник. Завдяки йому по всьому Єгипту виросли колосальні статуї та будівлі, зведення яких ознаменувало останній пік імперської могутності держави.

Рамзеса II, третього фараона 19-ї династії Єгипту, вважають його наймогутнішим і найзнаменитішим правителем. Він очолив кілька військових експедицій та розширив імперію від Сирії на сході до Нубії на півдні.

Долина Царів

Але після смерті його тіло довго не знало спокою

Автором нещодавнього відкриття стала команда єгиптолога Фредеріка Пейро, керівника розкопок та викладача Університету Сорбонни.

Власне, саме він проаналізував фрагмент граніту, виявлений в Абідосі ще у 2009 році. І зрештою розшифрував за допомогою колег напис на камені довжиною п’ять футів і завтовшки три дюйми. Там було викарбувано: «Рамзес II». Саме так ці слова переклали в Національному центрі наукових досліджень Франції.

«Коли я ознайомився з цими результатами, мене охопили сумніви. Я порадився зі своїм американським колегою, чи варто мені знову вивчити справу, і він мене підтримав», – розповів месьє Пейро.

написи на стіні

Варто пояснити, що фараона поховали в Долині царів у золотій труні. Потім його мумію перенесли у гранітний саркофаг. Гробницю незабаром пограбували мародери. А жерці раз у раз намагалися захистити мумію фараона від злодіїв, переносячи її з одного потаємного місця до іншого.

Як з’ясували вчені, саркофаг Рамзеса II близько 1000 року до нашої ери потрапив до верховного жерця на ім’я Менхеперре. Ймовірніше за все, саме він сховав саркофаг в Абідосі, аби повторно використати його.

А 1881 року мумію Рамзеса Великого раптом знайшли у дерев’яній труні. Можливо, таким чином тіло фараона намагалися вчергове приховати, розповіло видання Daily Mail.

«Це відкриття є новим доказом того, що Долина царів була об’єктом не лише пограбувань, а й повторного використання похоронних предметів наступними правителями», – пояснив Фредерік Пейро.

написи на саркофазі

До речі

2022 року єгипетські та британські вчені відтворили зовнішність Рамзеса II. Вони створили 3D-модель його черепа та реконструювали риси його обличчя.

Результатом стала перша в історії наукова реконструкція обличчя фараона, що ґрунтувалася на комп’ютерній томографії його черепа.

реконструкція зовнішності Рамзеса II

Цукор Салім з Каїрського університету, який створив 3D-модель черепа Рамзеса Великого, повідомив, що зрештою дослідники побачили доволі гарного правителя.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU