Науковці Кембридзького (Велика Британія) та Фуданського (Китай) університетів стверджують: проведення часу з близькими людьми сприяє здоровому та тривалому життю. Вчені виявили, що таке спілкування допомагає знизити ризик серйозних недуг, зокрема, інсульту та діабету 2 типу.
Згідно з новим дослідженням команди, зустрічі з друзями та сім’єю зміцнюють нашу імунну систему, розповіло видання Daily Mail. Це звучить неймовірно, але ці контакти гальмують накопичення п’яти видів білків, що безпосередньо пов’язані із самотністю.
Як про це дізналися науковці?
Попередні дослідження показали, що соціальна ізоляція та самотність пов’язані з погіршенням добробуту та ранньою смертю людини. Однак молекулярні механізми впливу самоти на здоров’я досі залишалися неясними.
Автори нового дослідження пролили світло на цей зв’язок. Під час своєї роботи науковці вивчили зразки крові 42 000 дорослих добровольців віком від 40 до 69 років, які надали дані про стан свого здоров’я Британському біобанку.
Команда виявила, що соціальна ізольованість або самотність учасників спричиняє надлишок п’яти певних білків в організмі. Як з’ясувалося, високі концентрації цих білків корелюють з погіршенням здоров’я добровольців, а саме – із серцево-судинними захворюваннями, високим рівнем холестерину, розвитком резистентності до інсуліну та передчасною смертю.
Таким чином висновки вчених підтвердили важливість соціальних контактів для нашого здоров’я.
Докторка Чун Шен, співавторка дослідження з кафедри нейронауки Фуданського університету, зауважила: «Ми знаємо, що соціальна ізоляція та самота пов’язані з погіршенням здоров’я, але ми ніколи не розуміли, чому. Наша робота виявила низку білків, які відіграють ключову роль в цьому зв’язку, причому підвищення рівня деяких білків є прямим наслідком самотності».
Професорка Барбара Саакян із кафедри психіатрії Кембридзького університету додала: «Результати підтверджують важливість соціальних контактів для підтримки нашого добробуту». На її думку, це важливо ще й тому, що дедалі більше людей різного віку повідомляють про свою самоту.
Результати дослідження опублікував журнал Nature Human Behaviour.
До речі, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) назвала соціальну ізоляцію та самотність «глобальною проблемою суспільної охорони здоров’я».
Фото: pexels.com