Чому жінкам потрібно спати довше за чоловіків? 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Узяти бодай доктора Патріка Флінна, британського «гуру з гормонів» та лідера думок у соцмережах. За його твердженням, жінкам необхідно від однієї до двох годин додаткового сну на добу. Він вважає, що загалом жінки мають спати 8-10, а чоловіки – 7-8 годин. Доктор Флінн пояснює це відмінностями в гормональних коливаннях між чоловіками та жінками, через що брак сну «спричиняє більший стрес для жіночого організму, ніж для чоловічого».

Тоді як Американська асоціація медицини сну рекомендує не менш як сім годин на добу для всіх дорослих віком від 18 до 60 років, незалежно від статі.

А що про це кажуть інші дослідники?

Команда вчених з Мічиганського університету проаналізувала похвилинну тривалість сну в дорослих американців працездатного віку. Науковці скористалися даними Національного дослідження щодо витрат часу за 2003-2007 роки.

Вони виявили, що жінки спали більше за чоловіків на приблизно 11 хвилин. Дослідники пояснили цей розрив «роботою та сімейними обов’язками». Жінки присвячують більше часу неоплачуваній праці та догляду за сім’єю. Вони частіше за чоловіків прокидаються протягом ночі, через що потребують додаткового сну, розповіло видання Daily Mail.

А тим часом команда з Університету Лафборо (Велика Британія) дослідила сон 210 чоловіків та жінок середнього віку та дізналася, що жінкам потрібно щонайменше на 20 хвилин більше сну, ніж чоловікам. Учені зауважили, що жінки потребують додаткового сну, адже їхній мозок працює інтенсивніше через виконання декількох завдань одночасно.

zhinka spyt - Здоров'я - 50Plus

Професор Джим Хорн, директор Центру дослідження сну в Університеті Лафборо, зазначив: «Що більше ваш мозок працює протягом дня, то більше він потребує часу на відновлення».

За словами професора Хорна, «жіночий мозок влаштований складніше, ніж чоловічий», тому жінки потребують в середньому на 20 хвилин більше сну, ніж чоловіки. Але ця розбіжність в різних жінок може бути дещо більшою або дещо меншою.

Як і доктор Патрік Флінн, чимало науковців вважають, що на різницю у тривалості сну передусім впливає гормональний фактор. Приміром, як зазначила австралійська докторка Кармел Харрінгтон, жінкам потрібно більше сну через підвищення рівня статевого гормону прогестерону. Воно відбувається у два останні тижні жіночого місячного циклу. За її словами, у цей період жінкам слід спати як мінімум на пів години довше, ніж зазвичай.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU