Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Фреска із «пращуром» піци у Помпеях

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Під час дослідження Помпей археологи нещодавно виявили цікаву знахідку. На стінах старовинного будинку міста, що було поховане під вулканічною лавою майже 2000 років тому, знайдена фреска із зображенням «пращура італійської піци».

Це відкриття дозволяє по-новому подивитися на традиційну страву італійців, яка, як тепер можна стверджувати, існувала ще за часів давньоримської імперії. Цікаво, що зображення піци знайдено приблизно за 23 км від Неаполя, який вважається батьківщиною цієї улюбленої їжі італійців.

Цікава знахідка у будинку, розкопаному більш століття тому

Будинок у Помпеях, де знайшли фреску із піцою, був розкопаний ще у 19 ст. Проте його дослідження після того було поновлено лише у січні цього року. Тобто з моменту після виверження вулкана, який поглинув Помпеї, минуло майже 2000 років. Через цю природну катастрофу місто було поховано під попелом, а його загиблі мешканці виявилися ніби замороженими у часі.

Як відомо з історії, нищівне виверження вулкана Везувій сталося у 79 р. н.е. Його попіл та лава разом з уламками скель повністю погребли декілька міст поблизу, серед яких найбільш відомими є Помпеї та Геркуланум.

ПомпеїВиверження заскочило жителів цих міст зненацька, всі вони загинули миттєво. Слід зазначити, що наразі Везувій є єдиним дієвим вулканом континентальної Європи та одним із найнебезпечніших у світі.

Розкопки міста Помпеї майже через 1700 р. після його загибелі надали неперевершене розуміння життя римлян. Археологи постійно відкривають нові місця у вкритому попелом місті.

Наприклад, у травні було виявлено провулок грандіозних будинків з балконами, які залишилися переважно недоторканими та все ще зберігали свій первісний колір. На деяких балконах навіть були теракотові амфори. Відкриття назвали «цілковитою новинкою», і Міністерство культури Італії сподівається, що будинки можна буде відреставрувати та відкрити для публіки.

Фреска із піцою як контраст простоти їжі та розкоші оточення

Як зазначають експерти археологічного парку Помпеї, настінна фреска у старовинному будинку може бути далеким пращуром сучасної страви. На знайденій картині зображений срібний таріль, на якому лежить круглий корж зі свіжими та сушеними фруктами (гранатами, фініками), і кубок із червоним вином.

Технічно цей хлібний корж можна лише частково вважати піцою, адже бракує класичних інгредієнтів на кшталт томатів та моцарели. Проте його можна розглядати як попередника майбутньої фірмової страви італійців.

Вчені вважають, що автор фрески черпав натхнення з «подарунків гостинності», які пропонували гостям, дотримуючись грецької традиції. Остання була популярна між 3-м і 1-м ст. до н.е. та описується відомими письменниками римської доби – Вергілієм і Філостратом.

Пекарня поблизу будинку із фрескою піци

Руїни пекарні, де могли випікати піцу, як на фресці

Як зазначає директор археологічного парку Помпеї, Габріель Зухтрігель, нещодавно знайдена фреска демонструє контраст між «економною та простою їжею» і «розкішшю срібної таці». Саме так, на його думку, можна стверджувати й про піцу, яка народилася як «бідна» страва у Південній Італії, а зараз підкорила світ та подається навіть в елітних ресторанах.

Як зазначає видання Daily Mail, під час нових розкопок виявлено атріум будинку з прибудовою пекарні, частково досліджений наприкінці ХІХ ст. Експерти парку додають, що за останні тижні у робочих зонах біля печі були знайдені скелети трьох жертв вулканічного виверження. На думку дослідників, саме у цій пекарні поблизу будинку і могли виготовляти попередницю сучасної італійської піци.

Фото: pompeiisites.org, unsplash.com. almayadeen.net

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU