Виявляється, що попередні економічні моделі систематично недооцінювали вплив глобального потепління на добробут людей. Так принаймні стверджує команда науковців з Університету Нового Південного Вельсу (Австралія) під орудою доктора Тімоті Ніла.
Згідно з результатами дослідження вчених, підвищення температури Землі на 4 °C зробить середньостатистичну людину біднішою на 40 відсотків.
Також учені передбачили, що середній ВВП на душу населення по всьому світу скоротиться на 16 відсотків, навіть якщо потепління буде на 2 °C вищим за доіндустріальний рівень. А тим часом автори попередніх прогнозів припускали, що це скорочення становитиме 1,4 відсотка, пише The Guardian.
За словами доктора Ніла, попередні економічні моделі передбачали, що навіть істотна зміна клімату помірно вплине на світову економіку. Ці моделі зазвичай враховували лише зміну погоди на локальному рівні, а не те, як екстремальні погодні явища, такі як посухи або повені, можуть вплинути на глобальні ланцюжки постачань.
«У спекотнішому майбутньому ми можемо очікувати каскадних збоїв у ланцюжках постачань, спричинених екстремальними погодними явищами по всьому світу», – припустив керівник роботи.
Професор Енді Пітман, співавтор дослідження, заявив про необхідність врахування екстремальних ситуацій в різних частинах світу, «щоб країни могли повною мірою оцінити свою економічну вразливість до зміни клімату, а потім зробити очевидне – скоротити викиди».
Деякі економісти вважають, що глобальні втрати від зміни клімату можуть бути частково компенсовані потеплінням, яке принесе користь деяким холодним регіонам планети. Але доктор Ніл стверджує, що глобальне потепління вдарить по всіх країнах, оскільки світові економіки пов’язані між собою торгівлею.
Марк Лоуренс, професор Університету Аделаїди, який вивчає кліматичні ризики, зазначив, що «результати нового дослідження заслуговують на довіру». «Я вважаю, що економічні наслідки зміни клімату можуть бути ще гіршими», – сказав він.
Результати дослідження опублікував журнал Environmental Research Letters.