Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Головне – не зіскочити: як дотримуватися нових здорових звичок? 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Психологи з Пенсільванського університету (США) розробили науково обґрунтовані поради, які допоможуть дотримуватися нових правил життя.

На початку кожного року перелік таких правил складає близько 40 відсотків населення. Однак, як засвідчили дослідники, за кілька місяців лише 10 відсотків дотримуються нових звичок, що здебільшого пов’язані з фізичними вправами або стилем харчування.

Експерти стверджують, що є кілька простих способів, які допоможуть виконувати план з покращення свого здоров’я.

Здійсніть маленьке тренування вдома замість залу

Дослідники запевняють, що хоча основні звички, такі як щоденне відвідування тренажерного залу або перегляд раціону, формуються близько трьох тижнів, дрібніші зміни стають нормою значно швидше.

Команда вивчила звички десятків тисяч відвідувачів спортзалів та працівників лікарень, щоб встановити, коли й чому люди не приділяють належної уваги фізичним вправам та регулярному миттю рук.

Як заявили експерти, одна з ключових закономірностей полягає в тому, що ті, хто розпочинає особисту революцію з менш інтенсивних або стриманих змін, з більшою ймовірністю дотримуватимуться їх і надалі.

Якщо, приміром, ви хочете швидше виробити звичку до фізичної активності, слід починати з коротких та нетривалих вправ. Скажімо, з кількох стрибків або присідань, які бажано повторювати щогодини, радять експерти.

А як бути тим, хто заплатив чималі гроші за абонемент у тренажерний зал? «Не докоряйте собі, якщо ви не вдягнете кросівки протягом чотирьох тижнів. Імовірно, потрібно кілька місяців, щоб ваші тренування стали автоматичними. Хороша доза терпіння піде вам на користь», – зауважила професорка психології Кеті Мілкман.

zhinka robyt vpravy - Спосіб життя - 50Plus

Відгукуйтеся на приємні сигнали

На думку експертів, звички працюють, якщо вони пов’язані з «дружніми сигналами», розповіло видання Daily Mail. Тож про необхідність виконувати нове правило має сповіщати щось таке, що вам подобається і чого ви з нетерпінням чекаєте.

Плануючи свій тиждень, слід узгодити походи до спортзалу та інші нові звички з унікальними сигналами смартфона. Автори дослідження рекомендують поекспериментувати з різними сигналами протягом кількох тижнів, доки не знайдеться такий, що буде викликати найпозитивніші емоції.

cholovik z telefonom - Спосіб життя - 50Plus

Будьте гнучкими: це подовжить життя ваших звичок

Якщо здорові звички міцно вкоренилися, від них важко відмовитися. З другого боку, як попереджають психологи, негнучке ставлення до свого розпорядку дня призводить до того, що нова звичка не живе довго.

Також експерти застерігають, що одержимість здоровим режимом може спричинити проблеми із психічним здоров’ям. Зокрема, розлади харчової поведінки та обсесивно-компульсивні розлади.

Не втрачайте надії

Можливо, ваша нова здорова звичка не дала тих результатів, на які ви сподівалися. Але це не привід здаватися.

«Якщо минув 21 день, а ви досі не записали свої тренування в календар, щоб втілити їх в життя, не втрачайте надії», – заспокоїли дослідники. «З вами все гаразд, і зовсім скоро ви ходитимете до спортзалу», – додали вони.

Звички не є нездійсненною мрію. Статистика свідчить, що переважна більшість людей спроможна виробити передбачуваний розпорядок дня, від якого потім буде важко відмовитися.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU