Користь соціалізації: вчені розкрили секрет собачої молодості

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Виявляється, соціалізація корисна не лише для людей, а й для свійських тварин. Команда науковців з кількох провідних наукових центрів США провела масштабне дослідження та виявила, що спілкування допомагає домашнім собакам підтримувати здоров’я протягом усього життя.

Науковці рекомендують власникам собак якнайчастіше дозволяти вихованцям «бігати разом зі зграєю». Причому, за словами дослідників, користь від соціалізації вп’ятеро помітніша, ніж від інших вивчених аспектів життя собак.

zgraya sobak - Природа - 50Plus

Про що дізналися вчені

Це дослідження наразі є найбільшим у своєму роді. Команда використала дані про 21 410 собак різних порід, аби скласти уявлення про те, що є корисним та шкідливим для їхнього здоров’я. Вся досліджувана інформація була отримана внаслідок опитування власників тварин. Воно охопило різноманітні чинники, з-поміж яких найголовнішим для поліпшення здоров’я виявилося саме спілкування.

Після врахування таких факторів, як вік та вага, дослідники виявили, що комунікація з іншими собаками та людьми була пов’язане з кращим здоров’ям та більшою тривалістю життя улюбленого песика.

Це свідчить про те, що для здоров’я собак і багатьох інших соціальних істот (зокрема й людей), велика кількість комунікативних зв’язків може бути дуже важливою. Так прокоментував результати роботи біолог Брай МакКой з Університету штату Аризона.

cholovik zhinka sobaky - Природа - 50Plus

На стан здоров’я домашніх улюбленців та їхню рухливість істотн впливали також «фінансові та побутові труднощі» (включаючи рівень доходів). Хоча цей чинник був далеко не таким значущим, як спілкування.

Команда також виявила, що з негативним впливом на здоров’я собаки пов’язана й велика кількість дітей у помешканні. Це можна пояснити тим, що великі родини більше часу присвячують догляду за дітьми, ніж спілкуванню зі свійськими тваринами.

А ще науковці повідомили, що більшу кількість захворювань домашніх собак зазвичай було діагностовано в сім’ях з вищими статками. Це може здатися дивним, але, ймовірно, це відбувається тому, що заможніші власники собак мають кращий доступ до медичної допомоги. А це дає змогу вчасно діагностувати захворювання, розповіло видання Science Alert.

sobaka z chashkoyu za stolom - Природа - 50Plus

Короткі висновки

Команда наголосила на тому, що її аналіз заснований на звітах власників собак. А така інформація не виключає деяких неточностей та упередженостей.

Однак отриманих даних цілком достатньо, щоб виявити важливість соціального способу життя для здоров’я та довголіття домашніх собак.

Кількість турботи та уваги, яку людина приділє домашнім собакам, а також їхня відносно коротка тривалість життя, роблять цих тварин надзвичайно цікавими для дослідників. Особливо для тих, які вивчають, як соціум та довкілля впливають на здоров’я тварин у міру їхнього старіння.

У майбутньому команда хоче з’ясувати, які біологічні механізми можуть лежати в основі зв’язку соціалізації собак та тривалості їхнього життя.

sobaky grayutsya - Природа - 50Plus

«У майбутніх дослідженнях ми використовуватимемо електронні ветеринарні медичні записи, молекулярні та імунологічні вимірювання, а також фізичні тести в домашніх умовах, щоб отримати більш точні показники здоров’я та вразливості собаки-компаньйона», – зазначив доктор Ноа Снайдер-Маклер з Університету штату Аризона.

Висновки з дослідження опублікував журнал Evolution, Medicine & Public Health.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU