Місто самодостатніх кактусів: яким побачив життя на Марсі штучний інтелект 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Візуалізовані фантазії Манаса Бхатії, дизайнера архітектури з Нью-Делі (Індія), переносять людство в місто майбутнього. Воно багато в чому досконаліше за поселення сучасних людей. А вигляд має такий, ніби щойно вислизнуло із шаленого сну.

Щоб створити образ футуристичного марсіанського міста, Манас Бхатія об’єднав потенціал інструментів штучного інтелекту (ШІ) – Midjourney та ChatGPT.

misto na chervonij planeti - Дизайн&Архітектура - 50Plus

В результаті народилася серія архітектурних варіацій «Життя на Червоній планеті». У ній автор перевершив себе у власних фантазіях. Він вписав у пустельні пейзажі Марса кактуси, в яких житимуть люди. За задумом автора, ці біологічно чисті, енергоощадні конструкції адаптовані до суворих умов планети, розповіло видання Designboom.

Місто, що процвітає на суворому Марсі

Отже, окрім свого звичного помічника – нейромережі Midjourney, що створює картинки на основі вербальних запитів, Манас залучив до процесу творчості чат-бот ChatGPT, що, зокрема, вміє писати тексти.

Зрештою, ChatGPT і вигадав оригінальну історію про гігантські обітовані кактуси, які колонізували Марс. А потім її було візуалізувано за допомогою Midjourney.

sporudy u vyglyadi kaktusiv - Дизайн&Архітектура - 50Plus

Ось маленький уривок з опису нового проєкту, дія якого відбувається на Марсі в не такому вже й далекому майбутньому. «Уявіть, що зараз 2187 рік… Люди мешкають на Червоній планеті вже понад століття, і колись безплідний ландшафт тепер усіяний містами та селищами».

За всіма цими чудернацькими озелененими вежами та ірреальними формами  проглядається концепція міста, що навчилося процвітати у складних умовах Червоної планети. Воно, зокрема, використовує сонячну енергію та рециркуляцію води.

misto vykorystovuye sonyachnu energiyu ta pererobku vody imituyuchy zdatnist kaktusiv zberigaty vodu u svoyih steblah - Дизайн&Архітектура - 50Plus

Науково-фантастичне поселення на Марсі, надихнуте кактусами, тяжіє до гідропоніки: способу вирощування рослин без ґрунту на поживних розчинах.

Це вже не перша серія візуалізацій, фантастичних та реалістичних, в яких Бхатія ставить надзавдання перед своїми спорудами. Наприклад, вони мають бути зведені за відсутності потрібних матеріалів та джерел енергії. Крім того, планування та архітектура марсіанського міста передбачають системи затінення та охолодження. Вони захищатимуть мешканців від високих температур та радіації.

stijki energoefektyvni sporudy adaptuyutsya do suvoryh umov marsu - Дизайн&Архітектура - 50Plus

Одна з ключових ідей для цього сюрреалістичного сценарію – здатність кактусів накопичувати воду у своїх стеблах, а отже, бути самодостатніми.

misto z kaktusamy - Дизайн&Архітектура - 50Plus

Фото: Manas Bhatia

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.