Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Мітки на морді собаки – ключ до спілкування

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Міцний зв’язок між людьми та собаками ніколи не переставав дивувати та захоплювати. Він культивувався тисячоліттями спільної еволюції та створив неймовірне взаєморозуміння між видами. Ці зв’язки дозволили собакам адаптуватися до людських форм спілкування.

Наразі дослідники виявили, що відмітини на морді собак впливають на те, як ці тварини спілкуються із людьми. Собаки з простішими рисами роблять більше виразів під час взаємодії з людьми, ніж їхні «брати», які мають складніші візерунки.

Зв’язок між мітками на морді собаки та її спілкуванням

Згідно із дослідженням, собаки з простішим окрасом морди (із суцільним забарвленням або без будь-яких специфічних відміток) виглядають більш виразними, коли спілкуються з людьми, ніж ті, хто має різноколірні або візерункові морди. Крім того, дослідники зазначають, що люди вправно оцінюють експресивність своїх чотирилапих друзів. При цьому власники цих тварин роблять більш точні оцінки, якщо їх домашній улюбленець ще молодий (віком від 2 до 7 років) та має простішу морду.

У дослідженні взяли участь різноманітні групи з понад 100 собак та їхніх власників. Дослідники проінструктували учасників, як слід записувати поведінку своїх домашніх улюбленців у чотирьох різних умовах.

Собаки

Ці параметри дослідження дозволили дослідницькій групі застосувати стандартизовану систему кодування, відому як DogFACS, для аналізу поведінки кожного собаки. Крім того, команда створила нову систему для масштабування та оцінки різних відміток та візерунків на мордах цих тварин.

Також через опитування дослідники зібрали різні демографічні дані про собак і оцінили, наскільки добре учасники оцінюють вирази своїх улюбленців. Отримані внаслідок цього уявлення мають значні наслідки у реальному світі, які виходять за межі простого володіння домашніми тваринами.

Як зазначає провідна авторка дослідження Кортні Секстон, оскільки собаки все більше інтегруються в людське суспільство, то важливо розуміти, як вони спілкуються з людьми, та як ми можемо покращити спілкування з ними. Дослідниця також підкреслила, що знання про те, що намагаються сказати нам ці домашні тварини і що вони можуть думати або відчувати, дійсно може покращити нашу співпрацю з ними у будь-якому випадку.

Собаки похилого віку мають інші правила

Це дослідження також розкрило захопливі подробиці про літніх собак, які виглядали менш експресивними у спілкуванні з людьми. Пані Секстон припускає, що це через те, що вони мають довші та більш налагоджені стосунки, тому їм не потрібно докладати чимало зусиль, аби їх зрозуміли.

Собаки похилого віку

Як зазначає видання Earth, дослідники також виявили, що добре навчені собаки, які співпрацювали з людьми, були більш експресивними. Це демонструє, що у професійних відносинах вільне спілкування є життєво важливим, і люди можуть краще розуміти вирази своїх чотирилапих помічників.

Це дослідження не лише збагачує наше розуміння складної динаміки між собаками та людьми, але й пропонує практичні ідеї для тих, хто працює чи спілкується з цими домашніми тваринами. Це щемливе нагадування, що морди наших хвостатих компаньйонів можуть містити секрети глибшого розуміння та зміцнення надзвичайного зв’язку.

Ще трохи про особливості спілкування собак

Вокалізація собак

Гавкіт – найпоширеніша форма вокалізації собаки. Через нього ці тварини можуть попереджати інших про небезпеку, привертати увагу, висловлювати хвилювання. Висота, тривалість і характер гавкоту можуть передавати різні значення.

  • Собаки скиглять, щоб висловити покору, дискомфорт або бажання уваги. Скиглення нерідко виникає, коли тварина розлучається зі своїм господарем або хоче отримати їжу чи пограти.
  • Гарчання є сигналом попередження. Собаки гарчать,аби висловити дискомфорт або агресію, часто коли їм загрожують або вони почуваються загнаними у кут.
  • Виття – форма зв’язку на відстані. Собаки виють, щоб знайти інших собак. Також вони так реагують на певні пронизливі звуки.

Спілкування собак за допомогою мови тіла

  • Вилянням хвоста собака передає емоційний стан: щастя або хвилювання. Низько розташований або підібраний хвіст часто вказує на страх або покору.
  • Положення вух собаки може виражати настрій тварини. Стоячі вуха свідчать про настороженість або зацікавленість, тоді як закладені назад – про страх або агресію.

Особливості спілкування собак

Собаки використовують позу тіла, аби висловити домінування чи підпорядкування. Домінантна тварина може стояти високо, витягнувши груди, тоді як покірна присідає низько до землі.

Собаки використовують міміку для спілкування як між собою, так і з людьми. За останніми дослідженнями, мімічні плями можуть впливати на рівень виразності. Розслаблений вираз морди свідчить про задоволеність, тоді як оголені зуби – про агресію.

Взаємодія собаки з людьми

Ці домашні тварини розвинули здатність розуміти словесні команди та жести людини завдяки прирученню та дресируванню. Деякі службові собаки демонструють високий рівень спілкування з людьми, розуміючи складні команди та реагуючи на тонкі сигнали.

Комунікація собак багатогранна і доволі складна. Розуміння всіх цих форм спілкування покращує стосунки між цими домашніми тваринами та людьми.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ОСТАННІ ЗАПИСИ

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU