Подібні не лише зовні: у собак та їхніх власників схожі характери

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Виявляється, песики подібні до своїх господарів не лише зовні. Їх ріднять також риси характеру. Але за умови, що в цьому тандемі панує гармонія.

Така схожість натур спостерігається, якщо між власником та собакою встановилися міцні та теплі стосунки. Їм притаманні взаємне задоволення від прогулянок на свіжому повітрі та самовідданість, розповіло видання Daily Mail.

Про що дізналися вчені

Команда науковців з Інституту історії людства імені Макса Планка (Німеччина) проаналізувала 29 опублікованих статей про стосунки собак та їхніх власників.

Дослідження показало, що власники, які мають добрі стосунки зі своїм собакою, схожі за вдачею на свого пухнастого друга.

Науковці звернули увагу на те, що ці зв’язки зміцнювалися, коли собака мав більш відкритий, приємний та невротичний характер, ніж господар. Автори дослідження зазначили, що відкритість і поступливість собаки є тими рисами, які полегшують людині й вихованцеві соціальні комунікації. Особливо це відчутне, коли власникам такі риси не властиві.

Як зауважили дослідники, формування функціональних відносин із собакою має для господаря як фізичні, так і психологічні переваги.

sobaka lezhyt na zemli - Природа, Психологія - 50Plus

Складники гармонії та дисгармонії

Одним із поштовхів до нового дослідження сталі відмови власників від своїх домашніх улюбленців. Особливо ці випадки почастішали під час пандемії COVID-19. Серед причин для відмов колишні власники собак називали не лише фінансові труднощі або відсутність часу на догляд за тваринами, а й дисгармонійні стосунки з ними.

Тож у своїй роботі вчені прагнули з’ясувати, які саме риси характеру позитивно впливають на взаємини між собакою та людиною.

У дослідженні функціональні відносини між людиною та собакою розглядалися як взаємодоповнювальні, комплементарні. Тобто обидва однаково приязні, але протилежні в домінуванні та підпорядкуванні. До слова, стосунки між покірним господарем та собакою, що домінує, є доволі складними.

Команда виявила, що комплементарні відносини пов’язані з високою прихильністю, а отже, тривалішими, дбайливішими та повноціннішими взаєминами. Тоді як дисфункціональні відносини зазвичай передбачають поведінкові проблеми в собак, такі як агресія та тривога розлуки.

Дослідники з’ясували, що для налагодження функціональних, гармонійних стосунків з людиною собаці мають бути властиві такі риси, як енергійність, прихильність, інтелект, відкритість, поступливість та бажання навчатися.

А тим часом у дисфункціональних, проблемних взаєминах собаці зазвичай притаманні асоціальність, опір дресируванню, територіальність (в даному разі – агресивний захист свого простору) та схильність до руйнування.

Науковці також помітили, що невротичні власники, яких не турбує думка оточення, як правило, мають агресивніших свійських тварин.

Дослідники також зазначили: собаці, до якого власник дуже сильно прив’язаний, часто властива тривога розлуки. Зазвичай це спостерігається серед людей, що не мають дітей, розлучені або овдовіли.

Автори роботи сподіваються, що їхні висновки сприятимуть зменшенню кількості відмов від домашніх тварин та збільшенню числа «всиновлень» собак із притулків.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU