Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Полюбляєте вино? Подякуйте за нього астероїду, що вбив динозаврів

Саме це порадила команда американських вчених, які стверджують, що загибель доісторичних ящерів проклала шлях для поширення винограду на Землі.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Отже, як жартують науковці, відкупоривши пляшку вина наступного разу, не забудьте підняти келих за вимерлих динозаврів.

бокал в руці

У своєму новому дослідженні вчені з Музею природної історії імені Філда в Чикаго припустили, що вимирання динозаврів, спричинене падінням величезного астероїда, посприяло поширенню винограду.

Близько 66 мільйонів років тому астероїд Чиксулуб, більший за гору Еверест, врізався в Землю. Він знищив три чверті всього живого на нашій планеті, зокрема й динозаврів. Унаслідок цього у світі збільшилися популяції дрібних ссавців та деяких птахів. Також став активно поширюватися виноград.

грона винограду

Як таке можливо?

Дослідники повідомили, що зникнення доісторичних рептилій допомогло вирости більшій кількості дерев. А це, своєю чергою, сприяло процвітанню виноградної лози. «Відкриття є важливим, оскільки воно показало, що після вимирання динозаврів виноград дійсно почав поширюватися світом», – написали науковці у звітній статті.

Команда виявила в Колумбії, Панамі та Перу викопне насіння винограду, вік якого становить від 60 до 19 мільйонів років. Особливу увагу вчені звернули на насіння, що належало до найдревнішого виду із сімейства виноградних у Західній півкулі, розповіло видання Daily Mail.

виноградник

Знайдене насіння також допомогло вченим з’ясувати, як розвивалося сімейство виноградних. Фабіані Еррера, провідний автор дослідження, зазначив: «Це найстаріші сорти винограду, коли-небудь виявлені в цій частині світу, і вони на кілька мільйонів років молодші за найстаріші сорти, що коли-небудь були знайдені на іншому кінці планети».

Дослідники зауважили, що виноград уперше з’явився в палеонтологічному літописі приблизно в той самий час, коли астероїд Чиксулуб зіштовхнувся із Землею. Вони припустили, що ця велика трагедія могла спричинити видову трансформацію лісів, оскільки гігантські тварини, мабуть, валили високі дерева під час своїх переміщень.

Без динозаврів ліси стали більш пишнішими, що посприяло подальшому активному розвитку рослин-в’юнів, таких як виноград. Дослідники вважають, що диверсифікація птахів та ссавців після масового вимирання також могла сприяти поширенню винограду.

«Ми завжди думаємо про тварин, особливо динозаврів, тому що вони постраждали найбільше, але вимирання також вплинуло і на рослини», – сказав доктор Еррера. За його словами, ліс відновився, а склад його рослин змінився.

Результати дослідження опублікував журнал Nature Plants.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ОСТАННІ ЗАПИСИ

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU