Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Потрапили до Книги Гіннесса: батько та син створили надшвидкий дрон

Люк та Майк Белл з Південної Африки сконструювали найшвидший у світі квадрокоптер. Він літає зі швидкістю понад 480 км/год.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Відповідно до запису у світовій Книзі рекордів Гіннесса, йдеться про рекорд найвищої швидкості для квадрокоптера з дистанційним управлінням та акумуляторним живленням.

Після кількох місяців завзятих спроб і помилок дистанційно керований аматорський дрон Peregrine 2, який створили Люк і Майк Белли, таки сягнув рекордної швидкості. Молодший у тандемі – Люк Белл – опублікував на своєму YouTube-каналі розповідь про технічні характеристики чотиригвинтового дрона, а також перепони, які вони з батьком подолали, перш ніж їхній квадрокоптер став рекордсменом. Люк зафіксував усі етапи випробувань, під час яких дрону не вдавалося розігнатися до якнайвищої швидкості. Більшість спроб завершувалося його загорянням, після чого конструктори починали все з початку.

Як це було

На жаль, вони не мали відповідної аеродинамічної труби, аби тестувати літальний апарат на всіх підготовчих стадіях. Натомість батько та син працювали з тим, що в них було: надрукованими на 3D-принтері прототипами, автомобілем та відкритою ділянкою шосе. Поки один з них натискав на педаль газу, другий тримав квадрокоптер у відкритому вікні, а потім фіксував його взаємодію зі швидкістю вітру. А тим часом випробування акумуляторів раз у раз закінчуватися серйозними збоями, поки конструктори зрештою не зупинилися на оптимальному варіанті.

Визначившись з остаточною версією, батько та син встановили необхідну проводку, компоненти двигуна та пропелери, а потім піддали дрон першому випробувальному польоту. На жаль, вони не зважили на проблему внутрішнього тепла, спричиненого кількістю електричного струму, що протікав через систему. Коли температура сягнула 130 °C, проводка дрона спалахнула, і він рухнув на землю.

Після недовгих роздумів дует повернувся до креслярської дошки, сконструював другий квадрокоптер та запустив його. Цей дрон також загорівся. За словами Люка, це змусило його та батька «повністю перепроєктувати весь корпус» та змінити дизайн квадрокоптера, розповіло видання Popular Science. Після ще кількох тижнів роботи конструктори вирішили, що врешті мають дрон, готовий встановити світовий рекорд.

На вимогу Книги рекордів Гіннесса вони запросили незалежних свідків та підготували Peregrine 2 до зльоту. Квадрокоптер здійснив чотири заходи, при цьому середня швидкість двох найшвидших польотів склала 480,23 км/год. Попередній дрон-рекордсмен сягав швидкості 360,5 км/год.

Варто наголосити, що квадрокоптер Peregrine 2 встановив світовий рекорд навіть не в одній, а у двох категоріях. Його також визнали найшвидшим дроном з камерою на борту, що фіксувала польоти.

«Три місяці наполегливої роботи, невдач та інженерних розробок зрештою звелися до кількох секунд польоту на високій швидкості», – резюмував Люк у своєму відеоогляді.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU