Розумник «Гілберт»: робот-рибка рятує водойми від мікропластику

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Якщо ви маєте 3D-принтер, то можете роздрукувати диво-рибу та стати на захист водної екосистеми.

Британська студентка Елеонора Макінтош з Університету Суррея створила робота-рибку, що очищає водойми від мікропластику. Цей корисний винахід, що зветься «Гілберт», також можна використовувати для відбору проб води.

Проєкт Елеонори переміг на університетському конкурсі Natural Robotics Contest 2022. У ньому взяли участь винахідники, котрі розробили роботів у вигляді тварин.

Рибка "Гілберт"

 

Рибка-робот розміром з лосося має набір зябер, в яких ховається тонка сітка. Під час плавання «Гілберт» фільтрує крізь неї воду і затримує всередині контейнера часточки мікропластику розміром до двох міліметрів. Цей мікропластик у подальшому може бути перероблений, повідомило видання Designboom.

До слова, обзавестися власним роботом-рибкою може кожен охочий, якщо має 3D-принтер. Проєкт у відкритому доступі розміщено на сайті конкурсу Natural Robotics Contest.

Доктор Роберт Сіддалл, викладач Університету Суррея і організатор конкурсу, вважає, що винахід варто вдосконалити. Приміром, змусити «Гілберта» плавати швидше, активізувавши його хвіст та плавці.

Робот-риба

А Елеонора зі своєю командою прагне, щоб у майбутньому 3D-робот-риба став розумнішим. Для цього його можна оздобити дистанційним керуванням. А можна встановити спеціальні датчики, що нададуть «Гілберту» самостійності.

Серед інших винаходів, представлених на конкурсі, журі відзначило також робота-ведмедя, що захищає ліс, роботизованих морського їжака та краба-марсохода. Дослідники з Університету Суррея впевнені: найцікавіші розробки якнайшвидше мають доєднатися до армії роботів, які борються із забрудненням навколишнього середовища.

Фото: www.designboom.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU