Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Теплове виснаження чи просто втома?

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Потреба у сієсті після обіду або дрімоті у спекотній літній день є нормальною. Але як визначити, що сонливість викликана теплою погодою, а не чимось серйознішим? Експерти надали пояснення, як саме можна відрізнити теплове виснаження та звичайну втому.

Основні симптоми теплового виснаження

Як зазначає докторка Преті Деніел виданню Daily Mail, тривале перебування під дією спеки може спричинити теплове виснаження. Останнє є реакцією організму на надмірну втрату води та солі. Симптоми теплового виснаження можуть характеризуватися сильним потовиділенням, прискореним диханням, головним болем, нудотою, високою температурою, прискореним і слабким пульсом, запамороченням, відчуттям втоми та тепловими судомами.

Від цього найчастіше за все страждають літні люди, немовляти, діти та люди з хронічними захворюваннями. Як зазначає доктор Люк Поулз, симптоми зазвичай однакові у дорослих і дітей, а останні можуть ставати втомленими та млявими.

Що робити при тепловому виснаженніПопри те, що теплове виснаження не загрожує життю, це попереджувальний знак, що потрібно негайно охолонути, щоб запобігти прогресуванню теплового удару. Доктор Поулз рекомендує зняти будь-який непотрібний одяг, лягти та підняти ноги так, щоб вони були вище рівня серця. Також слід пити багато води та використовувати прохолодну губку, щоб охолодити шкіру.

Якщо дослухатися до цих порад, то покращення самопочуття повинно бути відчутним вже приблизно через пів години. Проте за відсутності покращення слід звернутися за медичною допомогою, оскільки може розвинутися тепловий удар.

Яка різниця між тепловим виснаженням та втомою?

Лікарка Каролін Баршалл каже, що теплове виснаження є прямим наслідком того, що ви проводите занадто багато часу на сонці. Часто через це температура тіла підвищується понад 38°С, що не є ознакою загальної втоми.

У той час як втома може бути викликана багатьма чинниками способу життя, такими як розлад сну, алкоголь та неправильне харчування. Пані Деніел додає, що брак енергії або біль можна вважати втомою, але це ж при наявності інших симптомів може бути ознакою теплового виснаження.

Що таке тепловий удар?

За словами пані Деніел, тепловий удар – кінцевий результат перегріву. Температура тіла підвищується, що викликає плутанину, сонливість та може призвести до судом.

Тепловий удар набагато серйозніший, ніж теплове виснаження. Він може спричинити зміну психічного стану, наприклад, сплутаність свідомості, марення, агресивність, судоми та втрату свідомості. Серед симптомів можуть бути прискорене дихання або задишка та затримка потовиділення, навіть якщо шкіра гаряча.

Тепловий ударЯк зазначає доктор Поулз, теплове виснаження та тепловий удар часто плутають, але різниця є. У першому випадку людини потрібно охолодити, тоді як другий слід розглядати як невідкладну ситуацію, при якій слід негайно звернутися за екстреною допомогою.

Як уберегтися від сонця?

Щоб запобігти виснаженню від спеки влітку, важливо уникати зневоднення та не проводити на сонці тривалий час. Пані Деніел радить уникати прямих сонячних променів з 11 до 15:00 та носити світлий вільний одяг.

Також слід пити багато холодних напоїв та води протягом дня та обмежити споживання алкоголю. Щоб допомогти малюку, можна охолоджувати коляску, накриваючи її вологою тканиною, яку слід оновлювати кожні 30 хвилин.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU