У Помпеях розкопали руїни пекарні-в’язниці

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Пекарню виявили під час розкопок в районі IX, що в центральній частині Помпеїв. У рамках великого проєкту археологи досліджували рештки будинку, що ремонтувався саме перед виверженням вулкана 79 року нашої ери. Житлову частину будинку прикрашали вишукані фрески. А в нежитловій розташовувалися млин та пекарня, що водночас були в’язницею для рабів.

За словами археологів, знахідка пролила світло на повсякденне життя поневолених жителів Помпеїв, про які нечасто розповідають на уроках історії.

Що побачили дослідники

Маленькі заґратовані вікна пекарні – лише одна ознака грубого насильства, якого зазнавали раби цього міста. Поневолених людей залучали до подрібнення зерна та випікання хліба в тісному приміщенні, з якого вони не могли виходити на вулицю.

У базальтовій підлозі команда помітила поглиблення, які було вирізано для пересування віслюків. Ці поглиблення обмежували рухи тварин, які мали годинами ходити колом із зав’язаними очима, йдеться у заяві археологічного парку «Помпеї». Раб, який керував твариною, штовхав жорна та стежив за помелом зерна, розповіло видання Independent.

Пекарня-в’язниця у Помпеях

«Цей простір дає нам змогу уявити життя людей зі статусом рабів, господар яких обмежував їхню свободу пересування», – зазначив директор археологічного парку Габріель Цухтрігель. За його словами, це найогидніша сторона стародавнього рабства, позбавлена як довірчих відносин, так і обіцянок визволення, де людей за залізними ґратами піддавали грубому насильству.

Моторошна історія

У 79 році н. е. в Помпеях загинули тисячі стародавніх римлян, які й гадки не мали, чим їм загрожує життя поблизу одного з найбільших вулканів Європи.

Помпеї разом із сусіднім містом Геркуланумом були поховані під шаром вулканічного матеріалу завтовшки 4-6 метрів. Завдяки цьому дужому шару численні рештки його мешканців та руїни будинків збереглися. Виверження викидало смертоносну хмару з розпечених порід та попелу на висоту 33 кілометри зі швидкістю 1,5 млн тонн на секунду.

Внутрішня частина пекарні-в’язниці у Помпеях

Внутрішня частина «пекарні-в’язниці», де рабів і ослів замикали, щоб молоти зерно, необхідне для приготування хліба.

Останнім часом у Помпеях, що в італійському регіоні Кампанія, спостерігається сплеск археологічної діяльності. Зокрема, завдяки проєкту вартістю 105 мільйонів євро, що фінансується Європейським Союзом. До слова, у серпні археологи виявили на римській віллі неподалік Помпеїв невелику спальню, в якій, швидше за все, відпочивали раби.

15 грудня в археологічному парку відкриється виставка «Інші Помпеї: звичні життя в тіні Везувію». За словами директора парку, ця експозиція присвячена «величезній кількості людей, про яких часто забувають історичні хроніки». Таких як поневолені мешканці Помпеїв, котрі складали левову частку населення міста. Їхня праця була «значним внеском в економіку, культуру та соціальну структуру давньоримської цивілізації», зауважив пан Цухтрігель.

Фото: independent.co.uk

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU