Великі мандри бабусі Джой

94-річна Джой Раян – найстаріша людина планети, яка відвідала всі 63 національні парки США, – збирається разом з онуком об’їхати всі континенти світу.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Бабуся Джой та її 42-річний онук Бред Раян з містечка Дункан-Фолс (штат Огайо, США) поставили перед собою нову глобальну мету. Тандем мандрівників, що став знаменитим завдяки своїм подорожам, збирається об’їхати всі сім континентів планети. Щоправда, на трьох з них бабуся з онуком уже побували.

З 2015 року вони разом відвідали 63 національні парки США. Географія їхніх мандрів поширилася й на національні парки Банф у Канаді, а також Амбоселі та Масаї Мара в Африці. Торік дует об’їздив Південну Америку, зокрема Чилі, Еквадор та Галапагоські острови.

babusya z onukom v mashyni - Спосіб життя, Подорожі, Розваги - 50plus

Як народився цей зворушливий тандем

Нині бабуся з онуком – нерозлийвода, але так було не завжди. Після розлучення батьків Бреда в родині стався розлад, що тривав десять років. А коли 2010-го стосунки в сім’ї налагодилися, Джой та Бред почали розповідати одне одному про все, що відбувалося в їхньому житті, поки вони не бачилися.

Коли Бред повідав бабусі про свій похід Аппалачською стежкою та сходження на гору Кіліманджаро, він раптом дізнався, що вона ніколи в житті не бачила гори. І загалом її життєві мандрівки обмежувалися лише кількома поїздками до Флориди зі своїм чоловіком, коли він був живий.

babusya z onukom v kaskah - Спосіб життя, Подорожі, Розваги - 50plus

Збираючись 2015 року в похід Національним парком Грейт-Смокі-Маунтінс, онук запитав бабусю, чи хоче вона приєднатися до нього. Літня пані вхопилася за таку можливість, і у вересні тандем уперше вирушив у дорогу.

«У 85 років вона вперше пішла в похід, побачила гору, піднялася на свою першу гору, кілька разів впала з надувного матраца, але не скаржилася», – розповів Бред.

Хоча парубок попервах і припускав, що подорож з людиною похилого віку може «трохи зіпсувати задоволення», він швидко переконався, що це не так. Насправді мандри з бабусею збагачували його, адже необхідність рухатися повільніше давала йому можливість сприймати навколишній світ більш усвідомлено.

Між кожною черговою подорожжю пара робила двомісячну перерву, пише CNN. З багатьох місць, які вони разом відвідали, бабусю Джой особливо вразив Олд Фейтфул (Старий Служака, найвідоміший з пів тисячі гейзерів Йелловстона), а також Національний парк та заповідник Катмай на Алясці.

babusya na raftyngu - Спосіб життя, Подорожі, Розваги - 50plus

Досвід, що змінив життя

«Вона зруйнувала мої упереджені уявлення про те, що означає бути людиною похилого віку», – зауважив Бред. Бо ж, наприклад, у 91-річному віці бабуся Джой каталася на зіплайні у Нью-Рівер-Гордж (Західна Вірджинія) та займалася рафтингом у Врангель-Сент-Еліас (Аляска).

«У всіх нас є свого роду вроджений страх перед старінням. І ми думаємо про пов’язані з ним обмеження, а не про можливості. Тож бабуся нагадує, що можливості також існують», – сказав він.

Після торішньої мандрівки до Американського Самоа (заповідника в південній частині Тихого океану), вони не довго думали й вирішили об’їздити всі континенти світу. Цю мету тандем вважає досяжною для себе.

Уже цього року бабуся з онуком планують відвідати Австралію. Потім сподіваються вирушити в Азію і, можливо, побувати в національних парках Індії або поїхати на Борнео, щоб побачити орангутангів. А далі збираються до Європи, де мають багато друзів. І вже після цього – до Антарктиди, яку Бред назвав «вишенькою на торті цієї пригоди».

Спочатку бабуся та онук подорожували власним коштом. А коли про їхні мандрівки дізнався весь світ, дует стали підтримувати спонсори.

babusya z cherepahoyu - Спосіб життя, Подорожі, Розваги - 50plus

Зв’язок поколінь 

«Не всім пощастило мати онука, який готовий тягати вас із собою», – похвалилася Джой Раян.

Провівши разом чимало часу в дорозі, бабуся та онук стали ближчими, ніж будь-коли. А Бред, зокрема, переконався, що зі старшими родичами потрібно спілкуватися, поки вони ще живі.

Чи були між ними конфлікти за ці роки? Попри те, що бабуся з онуком чудово ладнають, значна різниця у віці призводила до випадкових суперечок, особливо коли йшлося про їхні різні музичні уподобання.

«Я намагалася навчитися отримувати задоволення від його музики. Та все ж не можу зрозуміти, як він називає це музикою, але це неважливо», – зізналася бабуся Джой.

Після сходжень на гори та походів дикою природою пані поважного віку не планує зменшувати темп. Хоча в дорозі їй раз у раз доводиться зупинятися, аби перепочити.

«У мене два нові коліна, і я думаю, мені доведеться їх замінити», –  сказала пані Раян. «Зате в мене немає діабету, і з серцем все гаразд. Тож для літньої жінки я в добрій формі», – додала вона.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU