Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Як не посивіти дочасно: секрети збереження природного кольору волосся   

Британська експертка розповіла, які прості правила допомагають не сивіти якнайдовше.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Виявлення першого сивого волосся ніколи не є приводом для свята. Для більшості з нас це нагадування про те, що старість – не за горами.

Часто сценарій нашого посивіння визначається генами. Якщо у вашій родині є родичі, які повністю посивіли у віці 20 або 30 років, ваша доля, ймовірно, вирішена наперед. Але в решти може бути шанс відтермінувати неминуче посивіння бодай на кілька років, дотримуючись простих правил. Так стверджує Єва Праудман, експертка зі здоров’я волосся та засновниця компанії UK Hair Consultants.

Серед цих способів, наприклад, – боротьба зі стресом (він сприяє пошкодженню клітин шкіри голови, які відповідають за колір волосся) та носіння головних уборів для захисту від ультрафіолетових променів. А найдивовижніші дослідження показують, що вживання червоного м’яса й печінки також може допомогти збереженню природного кольору волосся. До слова, як попереджає пані Праудман, веганство прискорює процес посивіння приблизно на п’ять років.

Не куріть 

Куріння може прискорити посивіння. Це пов’язано з тим, що токсини, які містяться в сигаретах, спричиняють окислювальний стрес. Так називають біологічний процес, за якого вільні радикали, що утворюються при курінні, атакують та руйнують здорові клітини шкіри голови, які виробляють меланін. А саме цей пігмент відповідає за надання волоссю кольору.

Тримайтеся якомога далі від сонця

Занадто довге перебування на сонці знебарвлює волосся. Це відбувається тому, що надлишок ультрафіолетового світла спричиняє такий самий окислювальний стрес, що й куріння. УФ-випромінювання пошкоджує клітини шкіри голови, що виробляють меланін. При цьому страждає не лише колір волосся. Дослідження показують, що ультрафіолетові промені також порушують рівень кератину – білка у волоссі, який зміцнює та захищає його.

Ті, хто проводить багато часу на відкритому повітрі, наприклад, будівельники або сільськогосподарські робітники, обов’язково мають носити кепку або капелюх.

divchyna v kapelyusi - Здоров'я - 50Plus

Вживайте вітамін B12

Цього вітаміну точно немає в раціоні веганів. Бо ж B12 вдосталь міститься у червоному м’ясі, печінці, яйцях і молочних продуктах.

Вітамін B12 необхідний для регенерації клітин, зокрема, меланоцитів. Його  брак в раціоні може спричинити посивіння. Отже, з цієї причини вегани більшою мірою ризикують посивіти передчасно. Щоправда, вихід у них є: це харчові добавки, що містять цей вітамін.

Уникайте стресу

Один поганий день на роботі не прискорить ваше посивіння. Але хронічний, тривалий стрес – чи то через роботу, яку ви ненавидите, чи через фінансові або сімейні проблеми – це геть інша історія.

Коли ми під впливом потужного стресу, наше тіло виділяє такі гормони, як кортизол та норадреналін. Це ознака природної реакції «бий або біжи», що мала вирішальне значення для виживання наших предків у дикій природі.

Але якщо ця природна реакція триває протягом кількох днів, тижнів або навіть місяців, надлишок кортизолу може завдати шкоди нашому тілу та волоссю. За тривалого стресу меланоцити працюють зі збоями, і волосся сивіє.

zhinky medytuyut - Здоров'я - 50Plus

Долайте стрес за допомогою вправ та релаксації

Зовсім не обов’язково бігати марафони або годинами займатися йогою. Головне – просто знайти заняття, яке розслабить та відверне від тривожних думок: наприклад, пробіжка, робота в саду, випічка або читання книги.

Якщо не думати про стресові фактори бодай годину або дві на день, рівень гормонів стресу знизиться, а його вплив на волосся зменшиться.

Робіть масаж голови

Легкий масаж шкіри голови стимулює приплив крові як до волосяних фолікулів, так і до клітин, що виробляють меланін, допомагаючи волоссю рости та зберігати свій колір. Масаж можна робити за допомогою щітки.

masazh golovy - Здоров'я - 50Plus

Перевірте щитоподібну залозу

Щитоподібна залоза виділяє гормон тироксин, регулюючи обмін речовин в організмі. А коли рівень тироксину низький, ми страждаємо від утоми, збільшення ваги, депресії та болів у суглобах. Знижене вироблення тироксину сприяє зменшенню вироблення меланіну клітинами шкіри голови, які визначають колір волосся.

Недостатню функцію щитоподібної залози нині лікують синтетичною формою тироксину, що називається левотироксином. Однак схему лікування в кожному окремому випадку має визначити лікар.

Оселіться в селі

Забруднення повітря шкодить кольору волосся майже так само, як сигаретний дим.

Токсини від викидів дизельного пального, які вдихаються і всмоктуються у кровотік, можуть викликати окислювальний стрес. А разом із цим – пошкодити клітини шкіри голови та знизити їхню здатність виробляти меланін, необхідний для збереження кольору.

Мешканцям міст потрібно частіше мити волосся – бодай через день. Це найпростіший спосіб позбутися часточок, що забруднюють атмосферу та проникають у волосся.

Звичайно, ті, хто мешкає в селі, більш захищені від шкідливого впливу цивілізації. А отже, найкращим рішенням для здоров’я є переїзд у місцевість, наближену до природи, зазначає Daily Mail.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU