Як перемогти наслідки святкового застілля: кілька простих порад

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Напередодні Різдва та Нового року не зайве собі нагадати про необхідність берегти здоров’я. Адже численні застілля цього періоду є величезним стресом для нашого організму. Й передусім для шлунково-кишкового тракту.

Ось лише декілька наслідків гастрономічних та алкогольних зловживань та простих методів боротьби з ними.

Молоко проти печії

Печія – одна з найпоширеніших проблем, що її доводиться долати після рясних застіль.

Вона пов’язана з тим, що жирна їжа затримує спорожнення шлунка. В результаті він переповнюється, а шлункова кислота накопичується і підіймається стравоходом угору. Внаслідок цього за грудиною виникає відчуття печіння.

Якщо людина ніколи раніше не відчувала болю в грудях, вона навіть може помилково подумати, що це серцевий напад, зазначив Пітер Ворвелл, професор гастроентерології Манчестерського університету. Якщо вдома немає препаратів проти печії, професор радить просто випити молока. Воно діятиме як буфер проти кислоти та частково полегшить симптоми.

zhinka pye moloko - Здоров'я - 50Plus

А що стосується фруктових соків, які подекуди рекомендують для заспокоєння шлунка та поліпшення травлення, то їх вживати у випадку печії не треба. Вони можуть лише посилити її. Так само як і міцні м’ятні чаї.

За словами професора Ворвелла, якщо симптоми печії не зникають більш як два-три тижні, слід звернутися до лікаря, аби переконатися, що не йдеться про якусь серйознішу причину.

Запобігти похміллю та здолати його

Гострий головний біль, нудота та втома від похмілля спричинені зневодненням організму через надмірне вживання алкоголю. Він пригнічує гормон вазопресин, що посилає сигнали ниркам, які своєю чергою починають затримувати рідину. Внаслідок цього збільшується сечовипускання, виникає спрага, головний біль та втома.

Алкоголь також подразнює слизову оболонку шлунка та збільшує виділення кислоти. Через це людина скаржиться на нудоту та шлунковий біль.

За свідченням Енн Найнан, лікарки загальної практики з Лондона, організму може знадобитися близько доби, щоб очиститися від токсичних побічних продуктів метаболізму алкоголю. Для регідратації докторка порадила випивати одну склянку води перед сном, другу після пробудження, а потім вісім-десять склянок упродовж дня.

Крім того, можна прийняти регідратаційні солі, таблетку парацетамолу або ібупрофену. А на ранок потрібно з’їсти повноцінний сніданок, наприклад кашу, яйця і тости, щоб підтримати здоровий рівень цукру в крові.

Одна з функцій печінки – сприяти вивільненню глюкози з клітин для отримання енергії. Проте через вживання алкоголю цей процес гальмується, а рівень цукру в крові падає. Це супроводжується такими симптомами, як головний біль, нудота, тремтіння та сплутаність свідомості.

Аби стабілізувати печінкові функції, можна прийняти протиалкогольну добавку, що містить амінокислоту L-цистеїн. Експерти вважають, що ця сполука допомагає нейтралізувати ацетальдегід – токсичний побічний продукт алкоголю.

Дослідники дійшли висновку, що ефекти L-цистеїну є унікальними та, схоже, «мають майбутнє в запобіганні або полегшенні цих шкідливих симптомів», сказала докторка Найнан.

До речі, L-цистеїн також можна знайти в яйцях, індичці та йогурті, розповіло видання Daily Mail.

zhinka z bokalom vyna - Здоров'я - 50Plus

Муки через пообіднє здуття

Цю проблему найкраще долати за допомогою прогулянки після їди. Вона покращує травлення, стимулюючи роботу кишківника, та збільшує приплив крові до всіх м’язів. Зокрема, м’язів травної системи.

Іншими дієвими засобами від здуття є олія перцевої м’яти та ромашковий чай. Також корисний масаж живота.

Замість релакса – стрес та пригніченість

«На Різдво/Новий рік часто почуваємося пригніченими», – зауважив клінічний психолог Родерік Орнер. Дослідники неодноразово наголошували на тому, що під час цих свят в людей різко погіршується ментальне здоров’я.

Замість того, щоб відпочити та відновити сили, люди зловживають шкідливими стравами та алкоголем.

За словами доктора Орнера, під час довгоочікуваних свят потрібно більше уваги приділити людям, які вас підтримують та цінують. Також слід виділити час для себе, зайнятися тим, що вам подобається, та більше гуляти на свіжому повітрі.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.