Як узимку дбати про чисте повітря в помешканні

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Коли на вулиці зимно, є спокуса «замуруватися» вдома та зробити все можливе, щоб зупинити витік дорогоцінного тепла.

Але не слід забувати, що забруднення повітря всередині приміщень цієї пори року особливо сильне. Експерти свідчать, що повітря в помешканнях узимку втричі брудніше, ніж на вулиці.

Одним з основних джерел забруднення повітря в домі є леткі органічні сполуки (ЛОС). Це – хімічні речовини, які вимиваються із засобів для чищення, фарб і меблів. Вони затримуються в повітрі. А ми своєю чергою вдихаємо їх, наражаючись на небезпеку для здоров’я.

Якщо будинок погано вентилюється, існує також ризик появи цвілі. Вона виділяє в повітря сполуки, що можуть спричинити респіраторні інфекційні захворювання, алергію та астму.

pichka - Спосіб життя - 50Plus

Якщо в домі є свійські тварини, тоді там має бути і якісна вентиляційна система. Адже часточки шкіри домашніх улюбленців також провокують алергічні реакції, попереджає видання Daily Mail.

Ще один фактор ризику – дров’яна пічка. Навіть якщо така опалювальна конструкція є сучасною, вона викидає в повітря величезну кількість найдрібніших часточок вуглецю та смоли. Їх зазвичай називають ТЧ (тверді часточки). Вони потрапляють в наші легені, спричиняючи запалення. Ба більше: проникають в мозок, підвищуючи ризик розвитку деменції.

Експерти назвали кілька простих регулярних дій, завдяки яким повітря у вашому будинку стане чистішим.

Відчиняйте вікна (якщо ваш будинок не біля жвавої траси)

Відкриті вікна навіть попри зимову пору, як правило, є гарною ідеєю. Але за умови, що поблизу немає пожвавленого транспортного руху. Інакше таке «очищення» повітря є контрпродуктивним.

zhinka pered viknom - Спосіб життя - 50Plus

Готуючи їжу, користуйтеся витяжкою

Причому робіть це незалежно від того, що ви готуєте і як довго. Це навіть більш ефективний спосіб позбутися кухонного диму, ніж відкриття вікон.

Уникайте освіжувачів повітря та ароматичних свічок

Експерти не рекомендують використовувати синтетичні освіжувачі повітря та ароматичні свічки. Річ у тім, що вони виділяють багато летких органічних сполук, які можуть дратувати очі, ніс та горло. А особливо вони небезпечні для людей, котрі страждають на астму.

Придбайте осушувач повітря

Шкідливі для легенів вогкість та пліснява часто виникають у квартирі взимку через конденсат і відсутність вентиляції. Якщо в оселі підвищена вологість, потрібно інвестувати в осушувач повітря.

Пилотяжте килими та м’які поверхні

Килими, м’які крісла й дивани накопичують пил та часточки шкіри домашніх тварин. Тому слід систематично проходитися пилотягом по килимових та тканевих покриттях, а також мити підлогу.

Купіть кімнатні рослини

Листя рослин поглинають часточки-забруднювачі повітря, а мікроби в ґрунті їх розщеплюють. Найкраще придбати витривалі товстолисті екземпляри, радить Тиджана Блануса, головна спеціалістка Королівського садівничого товариства Великої Британії. Кімнатні рослини – не лише найдоступніший спосіб очищення повітря в приміщенні: вони сприяють зволоженню вашої шкіри у холодну пору року.

kimnatni kvuty - Спосіб життя - 50Plus

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.