Чи є щось на світі, чого не торкнулося глобальне потепління? Тепер науковці стверджують, що кліматична криза активізувала зловживання алкоголем і наркотиками. Мовляв, високі температури й сонячні дні сприяють денній випивці.
Команда з Колумбійського університету проаналізувала показники госпіталізації в штаті Нью-Йорк за 20 років. Дослідники виявили зростання захворюваності на алкоголізм та наркоманію на тлі високих температур.
Пити на природі приємно, але небезпечно
Експерти припустили, що надмірне захоплення алкоголем може бути пов’язане зі схильністю людей пити більше спиртного у приємну погоду на відкритому повітрі. Ще однією причиною може бути підвищене потовиділення, що призводить до зневоднення, розповіло видання Daily Mail.
Що стосується вживання наркотиків (таких як канабіс, кокаїн, опіоїди та седативні засоби), то потепління також зумовило збільшення візитів до наркологів.
Провідний автор дослідження Роббі М. Паркс підтвердив: «Ми встановили, що в періоди особливо високих температур спостерігалося відповідне збільшення кількості відвідувань лікарень, пов’язаних із вживанням алкоголю та психоактивних речовин».
Про що дізналися вчені
Команда проаналізувала дані 671 625 відвідувань лікарень у зв’язку із вживанням алкоголю та 721 469 відвідувань через розлади внаслідок вживання наркотиків. Ці дані вчені зіставили з інформацією про щоденні температури та відносну вологість. А потім створили статистичну модель днів із вищими та нижчими температурами. І врешті дослідили вплив короткострокових кліматичних явищ, таких як періоди підвищеної спеки, на зловживання алкоголем та наркотиками.
Науковці побачили закономірність: що вища температура, то більше спостерігається пов’язаних з алкоголем походів до лікарів.
Дані показали, що кількість відвідувань лікарень, пов’язаних з алкоголем, збільшилась на тлі підвищення температури на 24 відсотки. Тоді як кількість відвідувань, пов’язаних з наркотиками, збільшилась на 42 відсотки.
На думку старшого автора дослідження Маріанті-Анни Кіумурцоглу, заходи медичної галузі, спрямовані на боротьбу з алкогольними та наркотичними розладами у спекотну погоду (наприклад, цілеспрямоване інформування про ризики зловживань у таку погоду), мають бути пріоритетом охорони громадського здоров’я.
До слова. Національні інститути охорони здоров’я США оприлюднили дані за 2022 рік, які показали: найвищий рівень госпіталізацій через алкоголь спостерігався у липні, серпні та травні.
Фото: pexels.com