Мішки під очима, а також темні кола й синці біля очей за секунди розсекречують приховані відомості про наш вік, недосип, особливості генетики, анатомії, фізіології та способу життя. А ще, що дуже неприємно, вони мають геть неестетичний вигляд.
Що відбувається зі шкірою навколо очей?
Провідна дерматологиня Крістіна Псомадакіс з Лондона, відома в блогерських колах як «докторка Сома», знає все про здоров’я та старіння шкіри. Експертка впевнена, що усунути мішки під очима цілком можливо. Для цього потрібне як мінімум терпіння.
Окрім вище названих чинників появи підочних мішечків та темних кіл, докторка Псомадакіс звертає увагу й на інші: пігментацію шкіри, судинну та лімфатичну системи. А отже, часто причини цих явищ – поза нашим контролем.
«З роками шкіра повік тоншає, втрачаючи еластичність та пружність», – зазначає британська офтальмо-пластична хірургиня Сабріна Шах-Десаї. За її словами, молода, підтягнута шкіра добре відбиває світло, а отже, й сяє. Однак поступово через втрату колагену та гідратації шкіра під очима стає в’ялою й тьмяною, розповіло видання Daily Mail.
Останніми роками в нашої шкіри з’явилися й нові вороги. Як-от, так зване видиме світло високої енергії (HEV), що його випромінюють смартфони та екрани комп’ютерів. А також – численні забруднювачі навколишнього середовища, що призводять до гіперпігментації області очей.
Як із цим боротись?
На думку експерток, за правильного догляду та лікування шкіри навколо очей можна отримати дуже непогані результати.
Докторка Шах-Десаї передусім радить своїм пацієнтам не вживати кофеїн та алкоголь. Бо ж вони є стресорами для організму, які спричиняють зневоднення, а отже, сприяють виникненню зморшок. Схожий вплив справляє на шкіру біля очей і куріння, яке недарма стало у XXI столітті немодною звичкою. Куріння виснажує організм, позбавляючи його життєво важливих антиоксидантів. Під його дією шкіра стає сухою і тьмяною.
На думку експертки, надзвичайно важливим для відновлення організму є сон. Тому слід регулярно присвячувати нічному відпочинку шість-вісім годин.
А тим часом Крістіна Псомадакіс рекомендує уникати зневоднення шкіри та ретельно видаляти весь макіяж. «Ви будете здивовані, дізнавшись, як часто шкіра має гірший вигляд через те, що туш або підводка для очей не були видалені належним чином», – каже вона.
Також «докторка Сома» має один маленький секрет для тих, в кого обличчя регулярно потерпає від ранкової набряклості. Під час сну голова має бути трохи піднята за допомогою додаткової подушки.
А ще, аби набряки не псували настрій, слід уникати надмірного вживання рідини та солі, яка її затримує в організмі.
Якими мають бути засоби для догляду за ніжною шкірою?
Перше правило догляду за шкірою – користуватися засобами з високим рівнем SPF (sun protection factor – протисонцевий фактор) не лише влітку, а й протягом усього року. Особливо це важливо для захисту області навколо очей, вважає докторка Шах-Десаї.
Тоді як Крістіна Псомадакіс рекомендує використовувати комбінацію інгредієнтів, які допомагають усунути чимало основних причин появи мішків та темних кіл. Передусім варто звернути увагу на засоби зі зволожувальними компонентами, такими як гіалуронова кислота, гліцерин і тригліцериди. Завдяки їм шкіра матиме розгладжений та підтягнутий вигляд.
Також потрібно добирати креми, гелі або сироватки, що протистоять гіперпігментації завдяки інгібіторам ферменту тирозинази. А ще – засоби зі світловідбивними часточками, що додають шкірі яскравості.
Добре, якщо повсякденна косметика для догляду за обличчям містить кофеїн («для покращення мікроциркуляції») та ретиноїди («для зменшення зморшок»).
Бажано також, аби в сумочці для декоративної косметики завжди був якісний консилер, що будь-які недоліки шкіри зробить непомітними.
Народні методи усунення мішків і синців під очима:
- Чайні пакетики: тримайте їх на заплющених очах охолодженими протягом 15 хвилин
- Кубики льоду: злегка протирайте ними область навколо очей
- Столова ложка: прикладайте її холодною до зон потемніння або припухлості
- Содові компреси: тримайте ватні спонжі з легким розчином соди на заплющених очах упродовж 10 хвилин
- Скибочки огірка або картоплі: залишайте охолоджені слайси на шкірі біля очей близько 15 хвилин
- Молочні компреси: ватні спонжі з холодним молоком тримайте на очах 15 хвилин.
Фото: pixabay.com