Міжнародна архітектурна компанія Rafael Viñoly Architects розсекретила плани стосовно будівництва нового термінала аеропорту Амеріго Веспуччі. За словами проєктувальників, дизайн терміналу «відображатиме місцеві традиції виробництва». А на його даху розкинеться справжній виноградник.
Після розширення площа аеропорту Амеріго Веспуччі, що є другою за пасажиропотоком авіагаванню регіону Тоскана, становитиме 50 000 квадратних метрів. Очікується, що аеропорт щорічно прийматиме понад 5,9 мільйона пасажирів.
Названий на честь знаного флорентійського мандрівника, аеропорт Амеріго Веспуччі веде свій початок від 1930-х років. А перші пасажирські рейси він прийняв 1940-го року.
Виноробня – оригінальний компонент нового термінала
Архітектори вирішили облаштувати на даху нового термінала виноградник, що охопить площу 7,6 гектарів. Лоза займатиме 38 рядів. Проєктувальники та керівники аеропорту вважають за потрібне залучити до виробництва вина провідну виноробну компанію регіону. Її спеціалісти витримуватимуть вино у спеціалізованих льохах під терміналом, розповіло видання New Atlas.
Окрім виноробні, яка, безперечно, приверне увагу до оновленого аеровокзалу, проєкт передбачає подовження і переорієнтацію злітно-посадкової смуги. Її перенесуть трохи далі від прилеглих пагорбів, які наразі обмежують можливості польотів деяких сучасних літаків.
У центрі нового просторого термінала розташуються зони прибуття та відправлення. Як зауважили архітектори, особливу увагу тут приділятимуть втомленим мандрівникам, зокрема, полегшенню їхньої навігації аеропортом.
Студія Rafael Viñoly Architects також повідомила, що оновлений аеропорт прагнутиме отримати платиновий стандарт зеленого будівництва LEED. Численні скляні поверхні й вікна пропускатимуть максимальну кількість природного світла. По всій конструкції будуть вмонтовані сонячні панелі, зокрема й у винограднику. Системи збору дощової води та рециркуляції побутових стічних вод будуть зрошувати зелені насадження та задовольняти потребу будівлі у питній воді.
Проєкт буде реалізований у два етапи. Перший мають завершити у 2026 році, а другий – у 2035-му.
До речі. Компанію Rafael Viñoly Architects названо на честь її засновника Рафаеля Віньолі (1944-2023) – знаменитого архітектора уругвайського походження, що мешкав у Нью-Йорку. Студія, народжена 1983 року, має офіси в Нью-Йорку, Пало-Альто, Лондоні, Манчестері, Абу-Дабі та Буенос-Айресі. Пан Віньолі проєктував знакові будівлі по всьому світу. Він є автором другого за висотою жилого хмарочосу Нью-Йорку та одного з найвищих житлових будинків планети – «432 Park Avenue». Він виріс між 56 и 57 вулицями в центрі Манхеттену, а його висота сягає 426 метрів.