Надмірна дія міського світлового забруднення, спричиненого вуличними ліхтарями та неоновими вивісками, може збільшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Особливо це стосується людей, молодших за 65 років.
Команда університетського медичного центру проаналізувала вплив світлового забруднення на поширеність хвороби в 48 штатах США. За основний критерій учені обрали інтенсивність (яскравість) світла, розповіло видання Daily Mail.
Отримані дані науковці зіставили з інформацією про когнітивне здоров’я населення, зафіксовану в медичних картах. Особливу увагу дослідники звертали, зокрема, на відомості про кров’яний тиск, зловживання алкоголем, депресію та ожиріння – відомі фактори ризику розвитку хвороби Альцгеймера.
Аналіз показав, що надмірна освітленість вулиць у нічний час пов’язана з більшою поширеністю захворювання.
Вчені помітили, що для людей, молодших за 65 років, надмірне світлове забруднення пов’язане з більшою ймовірністю розвитку хвороби Альцгеймера, ніж будь-який інший фактор. Це свідчить про те, що ще нестарі люди можуть бути особливо чутливими до впливу світла в нічний час.
Докторка Робін Фойгт-Зувала, провідна авторка дослідження, зазначила: «Нічне світлове забруднення – фактор навколишнього середовища, що модифікується, – може бути важливим чинником ризику хвороби Альцгеймера».
За словами науковиці, результати дослідження мають підштовхнути людей до того, щоб вони «легко змінювали спосіб життя». Наприклад, придбали зрештою щільні штори або використовували маски для сну.
Висновки з дослідження опублікував журнал Frontiers in Neuroscience.
Фото: pixabay.com