Науковці виявили, що косметична промисловість була розвинена в Китаї ще за часів династії Тан, тобто між 618 та 907 роками нашої ери.
Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Archaeological and Anthropological Sciences, у Китаї виробляли косметичні продукти, що нагадують сучасні. Це, зокрема, стосується рум’ян та помади. Серед популярних засобів були зволожувачі з тваринного жиру та фарби для брів на основі графітового порошку. Найчастіше косметикою користувалися заможні особи.
Під час дослідження археологи вивчили тисячі гробниць у столиці династії Тан – древньому місті Сіань. Вчені виявили, що в ті далекі часи місцеве населення не лише розробляло косметичні рецепти, але й «оптимізувало» їх.
Наприклад, зволожувальний продукт на основі жиру жуйних тварин, містив невелику кількість олії насіння капустяних. Це робило його більш легким для нанесення, ніж просто жир, в умовах холодних та сухих зим північного Китаю.
Археологи також знайшли докази використання декоративної косметики. Вони виявили в раковинах органічні залишки засобів, що були зроблені з олії, молі та рослинних екстрактів.
Один із засобів для догляду за шкірою, знайдений на місці розкопок, імовірно, був виготовлений із суміші каніфолі та рослинних пігментів.
«Шматок графітової руди використовувався як косметика для брів, а суміш кіноварі та тваринного клею використовувалася як помада або рум’яна», – розповіли дослідники.
Вони також зауважили, що деякі косметичні продукти могли містити ртуть, що було вкрай небезпечно, розповіло видання Independent.
«Результати дослідження свідчать про те, що у Китаї часів династії Тан косметика була різноманітною, її виготовляли з широкого спектра сировини, зокрема, рослин, тварин та мінералів», – підсумували археологи.
Фото: pexels.com