Ознайомившись з дослідженням команди Міланського університету, ймовірно, доведеться переглянути свій щоденний режим ходьби.
Вчені заявили, що коли йдеться про оздоровчу ходьбу, загальна відстань, яку людина проходить, не повинна бути ключовим фактором, на якому слід зосередитись. Нове дослідження продемонструвало, що перемежовування тривалого сидіння частими та нетривалими перервами на ходьбу позитивно впливає на здоров’я.
Про що повідомили науковці?
Вважається, що надмірне сидіння уповільнює обмін речовин та знижує ефективність регулювання артеріального тиску й рівня цукру в крові. І тим самим підвищує ризик розвитку хронічних захворювань, зокрема серцево-судинних.
Команда залучила до дослідження 20 добровольців. Під час експерименту вчені вимірювали, скільки кисню використовував організм учасників після коротких і тривалих періодів ходьби або використання сходового тренажера. Тривалість активності варіювалася від 10 до чотирьох хвилин, розповіло видання BBC Science Focus.
Науковці виявили, що під час коротких вправ споживається більше кисню та метаболічної енергії, ніж за триваліших. «Коли ми починаємо крокувати, витрата енергії більша, ніж після декількох хвилин ходьби», – зауважив докторант Міланського університету та лікар Франческо Лучано, першій автор дослідження.
Це тому, що після кількох хвилин активності наше тіло стає «більш ефективним», а наш серцевий ритм – стабільнішим.
Іншими словами, почати ходити «дорожче, ніж продовжувати ходити». Тож дослідники закликали людей приділяти більше уваги такій «ходьбі на короткі дистанції» у своєму повсякденному житті. Це допоможе зберігати здоров’я серцево-судинної системи якомога довше.
Фото: pixabay.com