Церква у Швейцарії використала для сповідей ШІ-інсталяцію Ісуса: науковий експеримент

Протягом двох місяців експерименту понад 1000 людей скористалися можливістю поспілкуватися із цифровим аватаром Христа.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Каплиця Святого Петра в Люцерні замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Інсталяція під назвою Deus in Machina є однією з наукових ініціатив дослідницької лабораторії місцевого університету, яка вивчає імерсивну реальність.

Невелика церква протягом тривалого часу вважалася найстарішою в Люцерні. Але після встановлення у сповідальні ШІ-аватара Ісуса, який здатний спілкуватися 100 різними мовами, її визнали не чужою всьому новому. Хоча дехто піддав критиці таку інновацію.

цифрове зображення Ісуса

Що ще відомо про новий досвід каплиці Святого Петра

«Це був правдивий експеримент. Ми хотіли побачити та зрозуміти, як люди реагують на Ісуса зі штучним інтелектом. Про що вони з ним розмовляють? І чи буде їм цікаво з ним поговорити? Ми, мабуть, піонери в цьому», – розповів теолог церкви Марко Шмід.

Після низки експериментів з віртуальною та доповненою реальністю команда дослідників дійшла згоди з церкви Святого Петра, що наступним кроком стане використання в її сповідальні такого аватара. Марко Шмід зазначив: «Ми обговорювали, чий це буде аватар – теолога, людини чи святого? Але потім ми зрозуміли, що найкращою фігурою буде сам Ісус».

У результаті церква встановила у своїй сповідальні комп’ютерну програму зі штучним інтелектом. Після її навчання на богословських текстах відвідувачам запропонували ставити запитання цифровому образу Ісуса, що транслювався через ґратчастий екран. Він відповідав у реальному часі, а також використовував відповіді, згенеровані за допомогою штучного інтелекту.

чоловік у сповідальні

Людям при цьому рекомендували не розкривати жодну особисту інформацію. За два місяці експерименту понад 1000 охочих, у тому числі мусульман та туристів з таких далеких країн, як Китай та В’єтнам, скористалися можливістю поспілкуватися зі ШІ-аватаром Ісуса.

Дані про результати експерименту будуть представлені науковій спільноті найближчим часом. Згідно зі свідченнями 230 користувачів, дві третини з них визнали це «духовним досвідом», сказав Шмід. Були й негативніші відгуки. Дехто з учасників експерименту повідомив, що розмовляти з машиною було досить складно. А один місцевий репортер, що також скористався можливістю спілкування з ШІ-аватаром, назвав його відповіді доволі банальними.

За словами теолога, експеримент також розкритикували деякі члени церковної спільноти. Колеги-католики протестували проти такого використання сповідальні, а колеги-протестанти, ймовірно, були обурені використанням такого образу для інсталяції.
Зрештою автори ідеї вирішили, що ШІ-аватар має залишитися експериментом, розповіло видання The Guardian.

При цьому вони наголосили на позитивному потенціалі цієї ідеї. «Це справді простий, доступний інструмент, за допомогою якого можна говорити про релігію, християнство, віру», – зауважив Марко Шмід.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU