Святкове серце: алкогольна аритмія від пияцтва на радощах

Найчастіше з цією серйозною медичною проблемою лікарі стикаються на зимові свята, коли кількість жертв нескінченних пиятик зростає в рази.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Настав час різдвяно-новорічних корпоративів і зустрічей із сім’єю та друзями, коли алкогольні напої ллються рікою. Цими днями багато хто перевищує будь-які розумні норми вживання спиртного. А потім раптом відчуває, що серце б’ється швидко та нерегулярно.

У таких випадках медики відділень невідкладної допомоги впевнено діагностують так звану алкогольну передсердну аритмію. Цей стан найбільш поширений саме на свята, особливо зимові. Тому він має ще одну назву: святкове серце.

Що це таке?

Отже, для святкового серця характерне прискорене або нерегулярне серцебиття, пов’язане з надмірним вживанням алкоголю, переїданням, зневодненням та підвищеним стресом. За словами професора Кейлеба Фергюсона з Університету Вуллонгонга (Австралія), лікарі вивчають цю недугу близько 50 років.

Науковець зауважив, що алкоголь впливає на серце, кровоносні судини, кров та нервову систему багатьма способами. Він, наприклад, шкодить роботі нервової системи, що може призвести до зневоднення та запалення. А разом із цим спричиняє порушення електричної системи серця та аритмію, розповіло видання Science Alert.

Зазвичай у святковий період люди потрапляють до лікарні із тріпотінням серця, болем у грудях, непритомністю або втратою свідомості, а також задишкою. Цей букет симптомів вимагає швидкого втручання кардіологів.

Передусім вони моніторять серцевий ритм за допомогою електрокардіограми. Також у клініці пропонують здати кров на аналіз, щоб перевірити рівень електролітів, маркери згортання та запалення, а також функцію нирок та печінки.

Чому медики вважають святкове серце серйозною проблемою?

Переважна більшість людей з таким діагнозом одужують, особливо якщо розпочинають лікування на ранній стадії та припиняють пити спиртне.

Однак у деяких випадках лікарі діагностують миготливу аритмію. Це – доволі поширене порушення серцевого ритму. Якщо миготливу аритмію не лікувати, підвищується ризик утворення тромбів, інсульту та інфаркту.

Як запобігти алкогольній аритмії?

Відповідь випливає із запитання: потрібно уникати зловживання алкоголем. А якщо застіль дуже багато, професор Фергюсон рекомендує пити воду між чарчинами із «зеленим змієм».

На його думку, навіть цими «проблемними» днями потрібно займатися спортом та не зраджувати свій звичний корисний раціон. Дотримування цих простих правил допоможе зберегти здоров’я серця під час напруженого святкового сезону.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU