Здоровим звичкам потрібно бодай два місяці, щоб закріпитися: 21 дня замало

Нове дослідження австралійських учених показало, що формування нових здорових навичок займає значно більше часу, ніж вважалося раніше.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Протягом багатьох років науковці запевняли, що опанування нової звички займає лише 21 день. Але згідно з недавнім дослідженням Університету Південної Австралії (UniSA), нові звички зазвичай укорінюються щонайменше два місяці. Ба більше: цей процес може розтягнутися мало не на рік.

Звідки взявся міф про 21 день? Він бере свій початок у книзі пластичного хірурга Максвелла Мальца «Психокібернетика» (1960), пояснив доктор Бен Сінгх провідний автор дослідження. За твердженням Мальца, його пацієнти, як правило, потребували саме стількох днів, аби звикнути після операції до своєї нової зовнішності.

жінка з люстерком

Про що дізналися дослідники?

Університетська команда піддала сумніву думку про те, що теорія 21 дня поширюється також на закріплення інших звичок. Науковці провели метааналіз 20 попередніх досліджень, які були опубліковані за період від 2008 до 2023 року. У них взяли участь понад 2600 добровольців. Автори тих досліджень виявляли тенденції щодо тривалості часу, необхідного для формування здорових звичок. Серед цих звичок, зокрема, були фізичні вправи, вживання води, приймання вітамінів та чищення зубів зубною ниткою.

Метааналіз показав, що середній час, необхідний для формування нових здорових звичок, становить 59–66 днів. Але подекуди для цього може знадобитися аж 335 днів.

жінка на дивані, чоловік на підлозі займається йогою

За словами доктора Сінгха, час закріплення нових здорових звичок у кожної людини різний. Він також залежить від того, що це за звичка.

«Ми виявляли, що проста звичка, наприклад, щоденне користування зубною ниткою, потребує тижня. Тоді як складніші звички, такі як зміна раціону та фізичної активності, можуть зайняти значно більше часу», – зазначив доктор Сінгх. Він також пояснив, що швидкість опанування звички часто була для учасників мотивацією.

На його думку, існує ймовірність того, що нове уявлення про час формування здорових звичок, «можливо, відштовхне людей, збентежить їх і позбавить мотивації». Натомість тепер вони мають більш реальні орієнтири, пише CNN.

Доктор Сінгх також озвучив важливу рекомендацію щодо зміни способу життя. Якщо є мета харчуватися здоровіше або більше займатися спортом, то впроваджувати ці звички краще зранку, а не протягом дня. Адже вдень людина, як правило, втрачає мотивацію, бо на неї навалюється купа справ.

тарілка з овочами, спортивне приладдя, сантиметр

Наприклад, якщо ви хочете виробити звичку їсти більше фруктів, Сінгх радить з’їдати яблуко з ранковою кавою.

Науковці сподіваються, що це дослідження мотивуватиме людей до формування здорових звичок, навіть якщо цей процес займатиме більше часу, ніж хотілося б. Важливо, що результати роботи допоможуть «встановлювати реалістичні очікування», сказав доктор Сінгх.

А основна ідея нового дослідження більш ніж зрозуміла: якщо ви хочете зробити 2025 рік роком здорових звичок, наберіться терпіння. Ймовірно, що ваш «новий я» проявиться за кілька місяців, а не тижнів.

Підсумки роботи опублікував журнал Healthcare.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU