Чотири кричущі ознаки того, що ми їмо забагато солі

FacebookTwitterLinkedinTelegram

У Національній службі охорони здоров’я Великої Британії (NHS) до солі ставляться неоднозначно. Повністю відмовлятися від цього продукту медики не радять.

Поварена сіль також відома як хлорид натрію. До її складу входить близько 40 відсотків натрію – поживної речовини, яку наш організм потребує щодня.

Вживання натрію в невеликій кількості сприяє нормальній роботі нервової системи, скороченню та розслабленню м’язів, формуванню кісток, а також допомагає підтримувати водний і кислотно-лужний баланс. Про це розповіла британська дієтологиня Піппа Хілл. За її словами, брак солі в організмі може призвести до м’язових спазмів, нудоти, втоми та запаморочення.

Однак споживання більш як 6 грамів солі на день, що відповідає вмісту однієї чайної ложки, може завдати шкоди здоров’ю. Саме таку норму рекомендує дорослим людям NHS.

Збільшене споживання солі порушує природний баланс натрію в організмі, зауважила своєю чергою дієтологиня Олівія Берлі, що працює над Програмою профілактики діабету NHS. А це може спровокувати підвищення кров’яного тиску.

Пані Хілл нагадала, які продукти вирізняються високим вмістом солі. Це, приміром, рибні та м’ясні консерви, заморожені продукти, солоні горіхи, консервовані боби, в’ялене м’ясо тощо.

Експерти закликали звертати увагу на чотири кричущі ознаки того, що солі ми їмо надмірно.

Головний біль

Зневоднення, спричинене споживанням великої кількості солі, може призвести до сильних головних болів. Оскільки кровоносні судини у таких випадках розширяються, виникає відчуття пульсації.

Такі болі зазвичай атакують нас за одну-дві години після приймання їжі. Якщо людина страждає на гіпертонію, головний біль може виникнути швидше.

Аби його позбутися, слід збалансувати рівень води в організмі. А саме – випити її якнайбільше.

Набряклість ніг та рук

Набряки в районі пальців, кісточок або ступнів можуть бути реакцією на сплеск натрію після надмірного вживання солі.

Коли її в організмі стає забагато, він затримує зайвий натрій і збільшує кількість рідини поза клітинами, пояснює Олівія Берлі. Це призводить до того, що нирки видаляють менше води, а, отже, підвищують кров’яний тиск.

Найчастіше набряки можуть докучати під час тривалого сидіння або в далеких поїздках.

Якщо цей неприємний наслідок переїдання солі тривожитиме систематично, потрібно звернутися за медичною допомогою. Адже набряки можуть бути симптомами проблем зі здоров’ям.

Високий кров’яний тиск

Сіль є ключовою причиною гіпертонії. Якщо її не лікувати, вона підвищить ризик розвитку серйозних недуг. Таких як серцево-судинні захворювання, інфаркти та інсульти.

Експертка Піппа Хілл вказала на ознаки, що свідчать про підвищення кров’яного тиску внаслідок переїдання солі. Це – нечіткість зору, біль у грудях, прискорене серцебиття, задишка, раптові кровотечі з носа.

Утім, гіпертонія може протікати й безсимптомно, розповіло видання Daily Mail. Єдиний спосіб дізнаватися про цю проблему – регулярний контроль тиску за допомогою апарату.

Часте сечовипускання

Звичайною реакцією на вживання солоної їжі є спрага. Вона природним чином призводить до збільшеного споживання рідини. Сигналізуючи про спрагу, організм намагається позбавитися надмірних накопичень солі. Внаслідок цього бігати до туалету доводиться частіше.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU