Металеві дерева мають семиметрові крони, що вловлюють сонячну енергію через нанофотоелектричне «листя». Енергія зберігатиметься в акумуляторі, що розміщений у стовбурі.
А розробив технологічну новинку для зарядки електромобілів британський стартап SolarBotanic Trees. Раніше він уже продемонстрував первинний прототип цих зарядних пристроїв відвідувачам виставки Expo 2020 Dubai та сінгапурського парку Gardens by the Bay. Тепер компанія має намір збудувати та випробувати повнорозмірну версію сонячних дерев. А наприкінці року розпочне їх комерційне виробництво, повідомляє CNN.
За словами Кріса Шеллі, генерального директора SolarBotanic Trees, Велика Британія відчуває гостру нестачу зарядної інфраструктури. Деякі постачальники електрики для автівок пропонують навіси із сонячними батареями, що мають розташовуватися над місцями для паркування. Проте ці пристрої не є естетично привабливими, на відміну від дерев SolarBotanic Trees. Пан Шеллі розповів, що його компанія вже отримала своє перше замовлення на 200 таких дерев.
Що ще відомо про сонячні дерева
Конструкції заввишки 4,5 досить компактні. Тому їх легше встановлювати у громадських місцях. Таких як розкішні готелі, торгові центри, офіси корпорацій та бізнес-парки, які потребують екологічних ноу-хау.
Дерева від SolarBotanic коштуватимуть 18 000-25 000 фунтів стерлінгів (22 000-30 000 доларів США). Тобто дорожче за звичні сонячні батареї. Потужність дерев складає 5 кіловатів, що типово для стандартної точки зарядки. За такої потужності заряджання автомобіля з 50-кіловатною батареєю з 20 до 80 відсотків займе майже сім годин. Така швидкість більше годиться для тих випадків, коли транспортний засіб перебуває на парковці протягом тривалого часу.
Наразі стартап планує розробити меншу й доступнішу версію потужністю 3,2 кіловата. За словами Кріса Шеллі, така модель коштуватиме 10 000-15 000 фунтів стерлінгів (12 000-18 000 доларів США). Вона органічно впишеться в університетські містечка, торгові центри тощо. Її можна буде використовувати також для світлодіодного освітлення, електронної реклами, зарядки смартфонів та ноутбуків,
Кожне дерево оснастять системою накопичення енергії та управління живленням, якою керуватиме штучний інтелект. Така система може об’єднати між собою декілька дерев для формування локальних мікромереж. А також – під’єднати дерево до загальної мережі, куди повертатиметься надлишок енергії.
Та щоб зменшити залежність від мережі, стартап розташує акумулятор для зберігання енергії у стовбурі дерева. А отже, її можна буде використовувати темними годинами доби.
Компанія SolarBotanic Trees залучила 340 000 фунтів стерлінгів (420 000 доларів США), аби розпочати масове виробництво наприкінці року – після випробувань повнорозмірного прототипу. До 2025-го стартап будуватиме не менш як 1000 дерев на рік.
Пан Шеллі повідомив, що дерева встановлюватимуть у Великій Британії, а потім – у країнах Європи та Північної Америки.
Винахід не залишиться незатребуваним. Як зазначили в Комітеті зі зміни клімату Великої Британії, до кінця 2032 року парк електромобілів, що розвивається шаленими темпами, необхідно поповнити 325 000 точок зарядки.
Фото: RAW Charging