Веганство зменшує глобальне потепління

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Нове дослідження показує, що краще замінити традиційні бургери та шашлик на безм’ясні альтернативи, якщо є бажання зробити свій внесок у порятунок планети. Експерти стверджують, що споживання лише 100 г м’яса на день (тобто менш ніж 1 гамбургер) створює в 4 рази більше парникових газів у порівнянні з веганським харчуванням. Тепер дослідники закликають ініціювати «дієтичні зміни від їжі тваринного походження».

Любов до м’ясної їжі збільшує парниковий ефект

Попередні дослідження вже показали, що відмова від м’ясної дієти принесе користь для здоров’я людини, включаючи зниження ризику серцевих захворювань. Провідний автор нового дослідження, професор Пітер Скарборо зазначає, що вибір раціону має великий вплив не лише на людей, але і на планету в цілому.

Його команда вивчила дані з понад 38 000 ферм у понад 100 країнах. За словами професора, результати дослідження демонструють, що дієти з високим вмістом м’яса мають найбільший вплив на багато важливих екологічних показників, включаючи зміну клімату та втрату біорізноманіття. Тому пан Скарборо стверджує, що зменшення кількості м’яса та молочних продуктів у раціоні може значно змінити харчовий слід.

Вживання м’яса

Науковці вже давно говорять про величезний вуглецевий слід любові людства до м’яса (особливо яловичини), риби та молочних продуктів. Тваринництво сприяє глобальному потеплінню через викиди метану, закису азоту та вуглецю від худоби та її ланцюгів постачання. До того ж вирубка лісів заради збільшення пасовиськ зменшує кількість дерев, які поглинають вуглець.

Автори дослідження підкреслюють необхідність змін у дієтах, якщо ми бажаємо залишитися у «безпечних екологічних межах для викидів парникових газів». Через збільшення останніх відбувається підвищення рівня моря та екстремальна спека, що загрожує життю на Землі.

Веганство та зменшення м’ясного раціону будуть на користь планеті

Для дослідження професор Скарборо та його колеги пов’язали дані про дієти 55,5 тисяч людей з даними про вплив їжі, яку вони споживають, на довкілля. Серед опитуваних були як м’ясоїди, так і вегетаріанці. Перші були розділені на 3 категорії залежно від середньої кількості м’яса на день (понад 100 г, у межах 50-100 г, менш як 50 г).

Дослідники виявили, що вплив харчування веганів на викиди парникових газів склав 25% тих, хто споживає багато м’яса. Тобто 100 г м’ясної їжі або більше в середньому створює в 4 рази більше парникових газів, ніж веганство.

Цікаво, що дослідники помітили 30% різницю між дієтами з високим та низьким вмістом м’яса для більшості показників екологічної шкоди. Таким чином суттєве зменшення кількості м’ясного раціону може значно допомогти планеті. Повністю відмовлятися від м’яса для цього не обов’язково.

Веганська дієта

Проте веганська дієта незмінно визнавалася найкращою, коли йшлося про численні впливи на довкілля – викиди вуглецю, використання води, землекористування та біорізноманіття. Останнє дослідження показало, що виключення всього м’яса з нашого раціону протягом наступних 15 років скоротить глобальні викиди вуглецю на разючі 68%.

За іншим дослідженням, споживання м’яса слід скоротити до еквівалента двох гамбургерів на тиждень, щоб уникнути кліматичної кризи. Ще один британський звіт пропагував подачу веганської їжі у школах, в’язницях і лікарнях, щоб підвищити її популярність серед широкої громадськості. Команда професора Скарборо також підтримує ідею заохочування споживачів змінити свій раціон, щоб скоротити викиди парникових газів.

Чи врятує довкілля культивоване червоне м’ясо?

М’ясо, вирощене у лабораторії, стане більш поширеним у цьому десятиріччі, перетворившись на звичайну їжу у холодильнику. Ще у 2013 р. був представлений перший у світі гамбургер, вирощений у лабораторних умовах з м’язових клітин корови.

Зараз фірма Mosa Meat є піонером у «добрішому та чистішому» способі приготування яловичини. Компанія витягує клітини з м’язів тварини, коли та знаходиться під наркозом.

М’ясо лабораторного походження

Потім їх поміщають у чашку, що містить поживні речовини та природні чинники росту, і дають змогу розмножуватися, доки з невеликого зразка не виростуть трильйони клітин. Пізніше з них утворюють м’язові клітини, які природним чином зливаються, утворюючи примітивні м’язові волокна та їстівну тканину.

Як зазначає видання Daily Mail, компанія Mosa Meat також створила культивований жир, який вона додає до м’язової тканини для формування готового продукту, який просто має смак м’яса.

Розробники цього продукту вважають, що з часом він буде настільки популярним серед активістів захисту тварин, що витіснить рослинні замінники, такі як соєві гамбургери. Ці новітні технології разом зі зменшенням харчових відходів і зміною поведінки споживачів можуть значно зменшити глобальне потепління через викиди парникових газів.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU