Багатий район – кращий сон

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Британські дослідники провели перше великомасштабне дослідження, як сон впливає на населення. Вони виявили, що якість сну залежить як від місця проживання людей, так і від їх етнічної приналежності, попри вік, стать, особистий достаток та зайнятість. Було визначено, що люди середнього віку, які мешкають у бідних районах, мають гіршу якість сну, ніж ті, хто проживає у заможних місцях, незалежно від їх особистого достатку.

Район проживання впливає на якість сну

Провідний автор та керівник дослідження, професор Джон Грогер зазначає, що справа не стільки у заробітку людини, скільки у районі, де вона мешкає. На його думку, наслідки цих висновків мають відношення до покрашення здоров’я, результатів навчання, збагачення та робочої продуктивності, оскільки поганий сон призводить до погіршення всього цього.

Як зазначає професор Грогер, соціально незахищені групи сплять гірше. Регулярний недосип може збільшити ризик серйозних захворювань, включаючи ожиріння, хвороби серця та діабет, і скоротити тривалість життя.

Результати дослідження

Для дослідження команда Грогера разом із психологами проаналізувала дані приблизно 500 тисяч людей віком від 40 до 69 років з Біобанку Великобританії, онлайн-бази медичних записів та даних про спосіб життя британців. Науковці досліджували повідомлення про проблеми зі сном, такі як надто довга або замала його тривалість для свого віку, пробудження вночі та надто раннє пробудження, хропіння, денна сонливість та труднощі з прокиданням вранці.

Дослідження щодо снуРезультати показали, що майже третина учасників повідомила, що спала менше (24,7%) або довше (7,7%), ніж рекомендована тривалість сну для цих вікових груп. Дослідники також виявили, що людям європейського походження (82,4%) легше прокидатися вранці порівняно з тими, хто має азійське походження (73,5%) чи є представниками змішаної національності (74,2%).

Водночас люди, які живуть у бідних районах, повідомили, що їм важче вставати вранці, вони частіше дрімають удень та прокидаються серед ночі. Професор Грогер зазначає, що існує ряд екологічних проблем, таких як шум, світлове забруднення, для тих, хто мешкає у бідних районах, що зазвичай перенаселені. За його словами, освітні результати, бідність, безробіття, нестабільна або позмінна робота, дієта і, можливо, страх перед злочинністю, імовірно, ускладнюють спокійний сон.

Хто має найкращий сон?

Згідно з результатами дослідження, найкраще сплять чоловіки, молодь, заможні, люди з вищою освітою, які живуть з іншими у своєму будинку, мають високий дохід, кілька автомобілів та довгострокову роботу. Команда професора Грогера також зазначила, що ті, хто працював або вийшов на пенсію, повідомили про кращу якість сну, ніж ті, хто був безробітнім або непрацездатним.

У кого сон найкращийЯк зазначає видання Daily Mail, на основі даних дослідники розробили Індекс проблемного сну. Він об’єднує всі досліджені проблеми зі сном в єдиний показник і може бути використаний у закладах охорони здоров’я для підтримки тих, хто має погану якість нічного відпочинку.

Професор Грогер стверджує, що покращити сон не так складно, як здається. Достатньо лише змінити поведінку, хоча у деяких людей є розлади сну та медичні проблеми – і це окрема річ. Проте у більшості випадків поганий сон можна покращити за допомогою освіти та цільового втручання.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.