Лікарі радять підтримувати активність, здорове харчування та відмову від куріння для збереження здоров’я мозку з віком. Проте науковці виявили ще один, доволі простий спосіб запобігти зниженню когнітивних функцій та ризику деменції. За їхніми словами, для цього потрібно частіше споживати сир та молочні продукти.
Сир може покращувати роботу мозку
Японські дослідники, які спостерігали за здоров’ям та харчовими звичками понад 1500 людей старше 65 років, заявили, що ті, хто регулярно їв сир, отримали кращі результати у когнітивних тестах. За словами науковців, результати свідчать, що ті, хто вживає молочні продукти, мають менший ризик розвитку деменції.
Сир може містити певні поживні речовини, які покращують роботу мозку. Проте, за словами науковців, для підтвердження результатів необхідні подальші дослідження.
Експерти зі сфери охорони здоров’я рекомендують підтримувати нормальну вагу, не вживати забагато алкоголю та підтримувати артеріальний тиск на здоровому рівні, щоб зменшити ризик деменції. Проте науковці відзначають: попередні дослідження показали, що фізична активність, середземноморська дієта, споживання молочних продуктів та помірне споживання вина можуть відтермінувати або запобігти деменції та зниженню когнітивних функцій. Інші дослідження показали, що високе споживання соєвих продуктів, овочів, морських водоростей, молока та молочних продуктів також знижує цей ризик.
Споживання сиру запобігає деменції
Для подальшого вивчення зв’язку між здоров’ям мозку та молочними продуктами команда проаналізувала дані 1504 учасників у віці 65 років та старше у Токіо, яких запитали про їхні харчові звички та здоров’я. Приблизно 8 із 10 включали сир у свій раціон: щодня (27,6%), раз на 2 дні (23,7%) або 1-2 рази на тиждень (29,7%).
Найпопулярнішим був плавлений сир, який обрали дві третини опитуваних. Учасники дослідження також повідомили, що їдять сир з білою пліснявою, такий як брі, камамбер та вершковий сир (15,3%), свіжий сир, включаючи фету, маскарпоне та рікотту (13%), і сир з блакитною пліснявою, такий як стилтон, горгонзола та блакитний брі (2,5%).
Опитувані також склали 30-бальний іспит для перевірки своїх когнітивних функцій, який включає перевірку орієнтації, уваги, пам’яті, мови та зорово-просторових навичок. Оцінка 23 або нижче вказувала на погіршення когнітивних функцій.
Результати показали, що учасники, які включали сир у свій раціон, мали меншу імовірність отримати оцінку нижче цього порогу, тобто у них були кращі когнітивні функції. У середньому ті, хто їв сир, набрали 28 балів, а ті, хто не їв – 27.
Є нюанси та потрібні додаткові дослідження
Також учасники дослідження, які споживали сир, мали дещо нижчий артеріальний тиск, більшу швидкість ходьби та більш різноманітний раціон. Однак, як показують результати, у них також був підвищений рівень холестерину та цукру у крові.
Як зазначає видання Daily Mail, за словами команди дослідників, результати свідчать про те, що споживання сиру обернено пропорційно пов’язане зі зниженням когнітивних функцій, навіть після врахування численних факторів, які можуть вплинути на них. Однак науковці вважають, що лише їхні висновки не можуть довести, що сир сприяє значному покращенню здоров’я, а тому ще потрібні подальші дослідження для підтвердження отриманих результатів.
Дослідники зазначають, що їхні висновки можуть бути пов’язані з тим, що сироїди, як правило, мають більш різноманітний раціон харчування. Проте сир також може містити поживні речовини, які підтримують когнітивні функції, дозволяючи людям після 65 років мати кращу увагу, пам’ять та мовні навички.
Фото: unsplash.com, pixabay.com