Тоді як холодець готується на основі міцного бульйону, що не потребує додаткових загусників, його «ресторанний конкурент», яким є заливне, передбачає використання в рецепті желатину. Це дозволяє скоротити час приготування до можливого мінімуму і досягти «парадного» зовнішнього вигляду страви.
Інгредієнти (на 8 порцій): курка – 1 шт.; желатин – 60 г; цибуля – 1 шт.; морква – 1 шт.; вода – 1,2 л; часник – на смак; зелень петрушки – на смак; чорний перець у горошинах – на смак; лавровий лист – на смак; сіль – на смак.
Заливаємо вимиту курку холодною водою, додаємо до неї в каструлю очищені овочі (цибулину та моркву), ставимо на сильний вогонь і нагріваємо до кипіння.
Знімаємо піну, солимо, додаємо лавровий лист та перець горошком. На середньому вогні варимо півтори години.
Вийнявши зварену курку з бульйону, відокремлюємо від кісток м’ясо.
Виймаємо з бульйону овочі. Вони для страви більше не знадобляться, але моркву можна використати для оздоблення.
Зливаємо зайву рідину: залишаємо 1,2 л, а решту можна використати в приготуванні інших страв (соусів чи картопляного пюре).
З частиною гарячого бульйону змішуємо до розчинення желатин. Бульйон проціджуємо.
Чистимо і давимо часник, додаємо його у бульйон і вливаємо туди розчинений желатин. Ретельно розмішуємо та солимо.
Розкладаємо по тарілках або формах шматочки курки і заливаємо м’ясо бульйоном із желатином. Даємо курячому заливному повністю охолонути і ховаємо в холодильник.
Через кілька годин куряче заливне можна подавати на стіл – із хріном.
Лайфхак
Під прозорим бульйоном може бути не лише куряче м’ясо: покладіть у тарілку перед застиганням зварене круто і розрізане навпіл яйце (жовтком назовні), консервований зелений горошок або фігурно порізану варену моркву з бульйону. Втім, зважайте, що у такому разі заливне скоріше закисне, ніж це станеться без моркви.