Банан, апельсин і ожина: корисність фруктів і ягід залежить від їхньої стиглості

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Експерти розповіли, як пов’язаний ступінь дозрівання бананів, апельсинів та ожини з їх позитивним впливом на здоров’я.

Зазвичай дієтологи звертали нашу увагу на вміст цукру, антиоксидантів та вітамінів у тих чи інших вітамінних плодах. Однак залежність їх користі від рівня стиглості нечасто ставала предметом досліджень. Виявляється, для кожного фрукта та ягоди існує своя ідеальна кондиція, за якої наш організм отримує максимум потрібних речовин.

Дочекайтеся, коли ожина стане соковитою

Ожину вважають у рази кориснішою за інші ягоди. У 100 г ожини – лише 43 ккал. Зате в ній багато вітамінів, серед яких – А, В1, В2, Е, С, РР. Експерти стверджують, що в одній чашці ожини міститься пів добової норми вітаміну С. Тож вживання цієї ягоди сприяє підвищенню імунітету. Ожина насичена залізом, мінеральними і дубильними речовинами, а також антиоксидантами. До речі, що плід темніший, то в ньому більше антиоксидантів.

А темно-фіолетового кольору ожині надає антиоксидант антоціан, розповіла Тай Ібітойє, дієтологиня з Лондона. За її словами, для того, щоб найліпші якості ожини розкрилися повною мірою, слід дочекатися, коли ягода стане максимально соковитою.

У дуже стиглої ожини вміст антиоксидантів збільшується вчетверо, зазначила експертка. Ягоди з високим рівнем антиоксидантів допомагають організму долати різні захворювання: передусім – серцево-судинні. А ще цілюще впливають на нервову систему – роблять нас спокійнішими.

Команда дієтологів з Університету штату Орегон (США) засвідчила: у недозрілих плодах ожини вміст антиоксидантів становить 74,7 мг/100 г. А в дуже зрілій ожині цей показник виростає до 317 мг/100 г, розповіло видання Daily Mail. Тоді як у 100 г незрілої ожини раннього солодкого сорту Маріон – 69, 9 мг антиоксидантів, а зрілої – 164 мг. До слова, цей сорт крупної ягоди з розкішним смаком вивели понад 60 років тому саме в Орегоні.

Попри всі заслуги ожини перед організмом людини, її слід обережно вживати алергікам та гіпотонікам.

ozhyna - Їжа - 50Plus

Апельсинам дозволено бути аж надто стиглими

На найвищій стадії дозрівання апельсини виробляють максимум вітаміну С. Тому на розкладках у супермаркеті потрібно обирати дуже стиглі плоди.

Окрім добової дози вітаміну С, що зміцнює імунну систему, апельсини містять багато вітамінів групи В, А, Н та РР, а також фосфору, калію, кальцію, цинку, заліза, магнію. Цитрусовий фрукт насичений пектинами, клітковиною та антиоксидантами. У 100 г апельсина – лише близько 60 ккал.

Апельсини позитивно впливають на серцево-судинну та нервову систему, регенерують кісткову тканину та знижують рівень холестерину. Внаслідок вживання цих фруктів шкіра стає пружною та гладкою.

Тай Ібітойє зауважила, що апельсини (утім, як й інші фрукти) слід вживати сирими. Адже будь-яка термічна обробка зменшує вміст корисних речовин.

Перевага на боці недозрілих бананів 

У міру дозрівання бананів змінюється їх текстура. Також вони стають солодшими. Тому тим, хто страждає на цукровий діабет, рекомендовано вживати недозрілі банани. Цієї думки дотримується й Дебра Вільямс, дієтологиня та керівниця британської компанії Eat Well Now.

banan - Їжа - 50Plus

Ці фрукти являють собою джерело «швидкої» енергії та бадьорості. Тож їх вважають ідеальним перекусом ті, хто займається спортом або розумовою працею.

Банани багаті на вітаміні групи С, Е, В. У них чимало калію та магнію, завдяки чому вживання бананів підтримує серце. А великий вміст заліза сприяє підвищенню гемоглобіну в крові. Також ці фрукти насичені клітковиною, яка нормалізує роботу шлунку. Особливо її багато у незрілих плодах.

На жаль, банани згущують кров. Тож вони протипоказані особам з варикозом і тромбофлебітом. А оскільки середня калорійність бананів сягає 89 ккал, їх не радять їсти людям, що страждають на ожиріння.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU