Команда дослідників з Університету федеральних збройних сил у Гамбурзі дійшла висновку, що гірше за інших ставляться до «вічних» малюнків на тілі ті, кому за 50. При цьому найбільше їх дратує бодіарт екстремального характеру або такий, що вкриває велику площу тіла. Хоча наявність невеличких зображень теж часто-густо дратує старше покоління.
Дослідники вважають, що таке неприйняття татуювання може бути пов’язане із традиційними негативними стереотипами.
Про що дізналися науковці?
Команда залучила до дослідження 487 дорослих добровольців. Усі вони мали оцінити зовнішній вигляд двох моделей з різним ступенем покриття тимчасовими татуюваннями. Серед варіантів були такі: тіло зовсім без покриття, покриття легке, середнє, рясне, екстремальне на тілі та екстремальне на обличчі. Малюнки були зроблені за природними, геометричними та тваринними мотивами.
Кожен образ отримав оцінку за 7-бальною шкалою.
Згідно з результатами, найбільше балів отримали варіанти без татуювань, найменше – з малюнками на обличчі. Подальший аналіз показав, що ті учасники, які мали татуювання, а також майстри-татуювальники, загалом були прихильнішими до наявності бодіарту.
Добровольці, яким ще не виповнилося 50 років, вважали екстремальні зображення доволі гарними, напротивагу старшим кореспондентам.
Екстремальними зображеннями експерти називали в даному випадку такі, які вкривали велику зону ноги чи руки, а також розміщувалися на інших помітних частинах тіла, наприклад, на грудях.
Слід зауважити, що татуювання на обличчі отримували найменш позитивні відгуки добровольців, розповіло видання Daily Mail.
У статті, опублікованій у журналі Plos One, дослідники написали: «Цю різницю, пов’язану з віком, можна пояснити численними факторами. Молоді люди в середньому проводять більше часу в соціальних мережах і тому частіше піддаються впливу татуювань».
«Крім того, багато публічних особистостей, які часто виступають як зразки для наслідування для молодих людей, фігурують з татуюваннями у фільмах чи рекламі або мають власні тату», – додали дослідники.
За словами вчених, попередні дослідження вже неодноразово «демонстрували наявність негативних стереотипів та установок у людей похилого віку стосовно татуювання».
Команда дійшла висновку: «Ці результати підтверджують, що тату впливають на естетичне сприйняття, яке багато в чому залежить від досвіду та соціальних норм, що пов’язані з віком».
А що про тату кажуть інші вчені?
Доктор Стівен Креб, експерт з лінгвістики Портсмутського університету, опитав 1000 жителів Великої Британії, які стверджували, що жалкують про свої татуювання.
За даними дослідження, близько 18 відсотків британців віком 18 років і старше шкодують про те, що колись зіпсували своє тіло татуюваннями.
31,34 відсотка чоловіків та 24,33 відсотка жінок – учасників дослідження – негативно ставляться до того, що колись нанесли на своє тіло чиєсь ім’я.
А тим часом 15,64 відсотка жінок та 9,54% чоловіків вважають, що їх засуджують за татуювання.
Близько третини учасників (29,5 відсотка) зізналися, що розглядали можливість видалення татуювання, але поки що не зробили цього, тоді як близько чверті (24,50%) вже видалили татуювання.
Близько третини добровольців (28,30 відсотка) розповіли, що воліли б замаскувати тату, а не видалити його. І лише 17,7 відсотка вважають за потрібне залишити татуювання та не приховувати його від сторонніх очей.
Фото: pixabay.com