Чому ваша кішка так любить ваш ноутбук: думка експерта

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Вас дратує, що кішка час від часу спить на клавіатурі домашнього комп’ютера? І ви раз у раз замислюєтеся, в чому причина такої поведінки?

На жаль, вчені не присвячували їй жодних масштабних досліджень. Разом з тим експерти з котячої психології все-таки мають ключову теорію, що пояснює цю клавіатурну пристрасть.

Тож чому мій кіт розлігся на моєму ноутбуці: версії

Причина криється аж ніяк не в бажанні тварини наслідувати ваші рухи, вважають знавці. Навіть коли ви помітили, що котик жваво реагує на бігання пальців по клавішах.

Хоча, як свідчили результати нещодавніх досліджень, кішки схильні імітувати поведінку людини. А одне дослідження навіть продемонструвало, що ці свійські тварини намагаються зіставляти свої рухи з вашими та повторювати їх. Приміром, торкатися чогось лапою після того, як ви це зробили рукою.

Проте, за словами доктора Девіда Сендса, провідного британського експерта з психології тварин з великим клінічним досвідом, кішкам нелегко імітувати процес набору тексту. Це пояснює, чому вони, швидше за все, не зацікавляться старим ноутбуком-приманкою, яким ви намагаєтеся їх спокусити.

На думку доктора Сендса, також малоймовірно, що кішок приваблює виключно тепло вашого ноутбука. «Так, ноутбуки випромінюють тепло, а гарячі місця привабливі для котів. Але вам потрібно запитати, чому ваша кішка просто не сидить, наприклад, біля батареї», – сказав експерт.

А ось що є справді притягальним для котів у ноутбуці, так це запах. Якщо точніше – ваш аромат, який ви регулярно після себе залишаєте. Хоча ви цей свій запах, на відміну від кішки, швидше за все, не відчуваєте.

Як зазначив доктор Сендс, «кішки – це нюхові машини від кінчика хвоста до кінчика носа: їхній світ базується на нюху».

«Я володію тобою!»

Проте є в експерта ще одне, набагато ймовірніше пояснення любові тваринки до ноутбука.

«Ваша кішка хоче залишити на ньому власний запах і витіснити ваш. Уся справа в бажанні володарювати», – зауважив Девід Сендс. Роблячи це, кішка фактично каже: «Я володію тобою!»

Як пояснив експерт, люди зазвичай думають, що коли кішки труться об ногу, вони висловлюють любов. Та це не так. Насправді це дуже владні тварини. Що більше разів вони вас торкнуться та залишать на вас свій запах, то для них краще.

Вони щосили намагаються стати домінівною силою у вашому будинку. І якщо людина приручила собаку заради того, щоб він був її компаньйоном, кішка, навіть домашня, залишається дикою. Вона не є соціальною істотою і стурбована тільки собою, пише видання BBC Science Focus.

«Коли ваша кішка багато кричить і постійно ходить за вами по дому, це може бути ознакою її занепокоєння чимось та пошуку вашої уваги», – розповів доктор Сендс.

Але якщо кішка спокійна, немає жодних причин, через які вона не може окупувати клавіатуру вашого комп’ютера. Адже вона володіє ним, утім, як і абсолютно всім, що є у вашому будинку. Зокрема й вами.

Про експерта. Девід Сендс здобув докторський ступінь із психології тварин (етології) в Ліверпульському університеті. У нього 25 років професійного досвіду роботи у власній клініці з поведінки тварин. Він є членом Асоціації вивчення поведінки тварин (ASAB) та автором книги «Кішки: відповіді на 500 запитань». 

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU