Чому ви стежите за колишніми в соцмережах та як покласти цьому край

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Розлучення не буває легким, проте соціальні мережі роблять його ще складнішим. Коли ви, здавалося б, закрили тему стосунків та пообіцяли собі ніколи до неї не вертатися, раптом ловите себе на несподіваних саморуйнівних діях.

Виявляється, з появою соцмереж відпускати людину стало важче, ніж будь-коли раніше. Зрештою, є друзі та друзі друзів, котрі регулярно викладають фото вашого вчорашнього кохання на своїй сторінці.

І раптом ви бачите, що колишній партнер випромінює не сум, а радість. А якщо біля нього «намалювалася» нова пасія, ви оперативно дізнаєтеся про неї все. Такі відкриття можуть бути неймовірно болючими.

Та, може, припинити стеження, що крає серце? Психологи кажуть, що зробити це не так просто. Адже за такі рішення відповідають деякі хімічні реакції у вашому мозку за участю серотоніна, окситоцина, тестостерона, естрогена, дофаміна тощо.

Магнітно-резонансна томографія не раз доводила, що кохання може навіть змінити структуру областей мозку, які беруть участь в обробці сенсорної та емоційної інформації. Зокрема, стосовно винагороди, що пов’язана з володінням кимось, розповіло видання Newsweek.

Що ховається за любовною залежністю

Розмовляти про кохання з огляду на хімічні реакції не дуже романтично, вважає Браян Д. Ерп, старший науковий співробітник у галузі моральної психології Оксфордського університету. Але що поробиш. Кохання є залежністю.

Ця залежність являє собою нав’язливе бажання поєднатися з омріяним об’єктом і вступити з ним у сексуальні стосунки: отримати винагороду. Таке неконтрольоване прагнення «захоплює» мозок та підштовхує до переслідування колишнього партнера.

За словами Браяна Д. Ерпа, втрата об’єкта пристрасті може спричинити почуття болю та відчуженості. Воно має багато спільного з почуттям, пов’язаним із припиненням вживання певних хімічних речовин.

Як засвідчив Браян Д. Ерп, існує чимало причин для пошуку інформації про життя й діяльність ваших колишніх після розставання. Ви сумуєте за їхньою присутністю у вашому житті та потребуєте чогось на кшталт заміни «старого кайфу», який колись відчували разом.

Іншими словами, ви й далі перебуваєте під впливом тих гормонів гарного самопочуття, які роблять любов такою дивовижною. Навіть якщо думка про колишніх завдає буквально фізичного болю.

pavement geceb39f94 1920 - Спосіб життя - 50Plus

Створити цифрову, психологічну та емоційну дистанцію

Крістофер Карпентер, професор комунікації в Університеті Західного Іллінойсу, переконаний: переслідувати свого колишнього – погана ідея. Адже це заважає не лише поставити крапку на стосунках, а й рухатися далі.

Дослідження професора Карпентера 2020 року показало: не має значення, хто кого кинув. У будь-якому разі залишатися на зв’язку в соцмережах з учорашнім коханням – немудре рішення. Так, встояти перед спокусою переглядати Instagram свого колишнього складно. Але професор Карпентер наполягає на тому, що такої саморуйнівної поведінки варто уникати.

Головна порада дослідника – якнайменше бачити об’єкт минулих бажань в соцмережах. Його треба видалити з переліку друзів, а, може, й відписатися від спільних друзів. Потрібно викинути з бази контактів його номер телефону. Слід створити цифрову, фізичну, психологічну та емоційну дистанцію між вами та ним, а також усім, що про нього нагадує.

Не зайве також періодично згадувати неприємні, нездорові моменти ваших стосунків, які зробили розрив необхідним.

Також бажано оточити себе друзями та сім’єю, а час, урешті, зробить свою справу.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU