Чому з віком похмілля стає нестерпнішим?

Чимало людей скаржиться на те, що з кожним роком терпіти похмілля стає дедалі складніше. А що про це кажуть дослідники?

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Насправді вчені не підтвердили зв’язок між віком і тяжкістю похмілля. Але є кілька причин, через які люди солідного віку можуть почуватися значно гірше після нічної пиятики, ніж молоді.

«Незрозуміло, чи у всіх людей похмілля погіршується з віком, чи тільки в деяких. На цю тему просто не було проведено достатньо досліджень. Але є кілька теорій», – зазначив Аарон Вайт, керівник відділу епідеміології та біометрії Національного інституту зі зловживання алкоголем та алкоголізму (США).

Алкоголь токсичний для наших клітин, він може пошкодити ДНК і утруднити важливі клітинні процеси. У міру розщеплення алкоголь на короткий час перетворюється на іншу токсичну речовину – ацетальдегід, перш ніж перетворитися на менш токсичну сполуку, звану ацетатом, і, зрештою, воду та вуглекислий газ.

Однак з віком ферменти печінки, які метаболізують алкоголь та його токсичні побічні продукти, стають менш ефективними. Тому токсини можуть перебувати в організмі довше, ніж раніше. Коли ацетальдегід залишається в печінці, він може спричинити в організмі широке запалення, розповіло видання Live Science.

чоловік сидить на ліжку

Плюс, у порівнянні з молодими людьми, люди старшого віку частіше страждають від хронічного болю і станів, які викликають супутнє запалення, наприклад, діабет і артрит. Таким чином, надмірне вживання алкоголю може подвоїти удар від запалення.

Вживання алкоголю та природне старіння можуть утруднити підтримку водного балансу організму. А отже, поєднання цих двох факторів зазвичай стають підвалинами важкого ранку.

Алкоголь є сечогінним засобом, тобто виводить воду з організму. Вчені все ще сперечаються про те, яку саме роль зневоднення грає в розвитку похмілля, сказав Вайт. Але добре відомо, що зневоднення може викликати головний біль і втому. До того ж після 60 років загальна кількість води в організмі починає зменшуватися. Через це концентрація алкоголю в крові підвищується.

І алкоголь, і вік порушують сон. Декілька порцій спиртного можуть прискорити початковий процес засинання, але також можуть підірвати якість сну і змусити людину прокидатися раніше. А це призводить до загального погіршення нічного сну. За словами пана Вайта, якість сну має тенденцію погіршуватися з віком, тому «ми можемо відчувати вплив алкоголю на втому наступного дня більше, ніж коли були молодшими».

Дослідники раз у раз дискутують про те, як саме старіння впливає на похмілля. Але, за словами Аарона Вайта, ясно одне: єдиний гарантований спосіб уникнути похмілля – це не пити занадто багато алкоголю.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU