У цвітній капусті міститься вдвічі більше білків та вітаміну С, ніж у білокачанній «сестрі», і вдвічі більше заліза, ніж у листовому салаті, перці та зеленому горошку. Цей овоч є повноцінним джерелом магнію, калію, натрію, фосфору, кальцію, вітамінів А, В1, В6 та РР. Цвітна капуста визнана дієтичним продуктом, її можна сміливо включати до раціону тим, хто хоче схуднути. У 100 г цвітної капусти – лише 30 ккал, а тартанова кислота у її складі перешкоджає відкладенню жиру. Крім того, цей корисний овоч активізує виведення шлаків із організму, стимулюючи роботу печінки. Цвітна капуста покращує травлення, виводить холестерин і зміцнює кровоносні судини. Виразний смак стравам із цвітної капусти додасть часник та сирна скоринка.
Інгредієнти: цвітна капуста – цілий качан, сир – 100 г, оливкова олія – 100 мл, часник – 4 зубчики, сушений чебрець – ½ ч. ложки, чорний мелений перець – ⅓ ч. ложки, сіль – ½ ч. ложки.
Часник пропускаємо через прес, змішуємо з олією та спеціями.
Зрізаємо у цвітної капусти частину стебла, щоб надати стійкості качану при розміщенні в духовці. Кладемо цілу капустяну голівку з нерозділеними суцвіттями в жароміцну форму зрізом догори і поливаємо нижню частину качана половиною часникової олії. Потім перевертаємо капустяну голівку і поливаємо її олією з часником та спеціями з іншого боку.
Накриваємо капусту фольгою і відправляємо у розігріту духовку 180°С. Через 40 хвилин знімаємо фольгу, посипаємо запечений качан тертим сиром і запікаємо ще 10 хвилин.
Рум’яна скоринка й апетитний сирно-часниковий аромат – безперечні кулінарні принади напрочуд простої страви. А ще вони стануть підставами для компліменту господині, яка примудриться подати цей гастрономічний взірець до столу.
Лайфхак
Для використання в салатах, заморожування чи смаження цвітну капусту потрібно попередньо відварити: 3 хвилини – для заморожування свіжою, 5–10 хвилин – для свіжої та пружної салатної кондиції або подальшого обсмажування в клярі, 10–15 хвилин – для досягнення пюреподібної м’якості.