Де шукати українські суперфуди?

Які «рідні» продукти нагодують із найбільшою користю?

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Заміна їстівного скарбу ацтеків росте на вашому городі.

«Золоті» ягоди

Суперфуд – це натуральна їжа з найбільшою концентрацією поживних елементів. Приміром, екзотична спіруліна має більше заліза, ніж його містять яблука, запаси бета-каротину у водорості в 35 разів перевершують його вміст у моркві, калію у суперфуді вдесятеро більше, ніж у овочах, а за кальцієм він у 7 разів багатший за молоко.

Зерна кіноа та амаранту прадавні народи інків та ацтеків оцінювали дорожче за золото, коли саме цим насінням сплачували державні податки. Цілющі властивості коштовних злаків ставлять їх на один щабель із материнським молоком. А в диво-ягодах годжі (червоні родзинки) вміст вітаміну С у 500 разів перевищує його запаси в апельсинах, тому тибетські ченці колись вважали його еліксиром молодості, і за часів стародавнього Китаю споживання годжі було виключно імператорським привілеєм.

Так само як і в давнину, коли цінні продукти були доступні лише обраним, зараз попит на «золоті» ягоди та інші суперфуди (заморські чіа, асаї, годжі, полбу, спіруліну та хлорелу) обмежується їхніми захмарними цінами. Мало хто може викласти півтори-дві тисячі гривень за кіло імпортованого «золотого» порошку, тож варто придивитися до «доморощеної» альтернативи. Вона не лише в рази дешевша, а ще і легше засвоюється організмом.

гречка

Фото: pixabay.com

Українська гречка за вмістом амінокислот та білків є тотожною до кіноа і водночас вона у 30 разів дешевша за коштовний «дар ацтеків». За вмістом корисних мікроелементів «надзвичайну» ягоду повноцінно замінить наша звичайнісінька лобода, а недосяжну годжі – багата на провітамін А обліпиха. Знайдеться «демократичний» еквівалент із місцевою «пропискою» й для екзотичного чіа – це наш «рідний» льон. А заморські плоди авокадо мають у своєму складі стільки ж ненасичених жирних кислот та вітамінів А, Д та Є, скільки їх міститься в українському салі.

Калина

Українська альтернатива китайській ягоді годжі не дарма є символом сили та краси. Калина позбавляє організм продуктів розпаду та токсинів, «поганого» холестерину й небезпечних солей важких металів. Рутин у складі «ягоди здоров’я» повертає еластичність капілярам. Це «комора» пектинів, антиоксидантів та дубильних речовин. Калина зміцнює імунітет і захищає від  вірусів.

Шипшина

Ще одна гідна заміна заокеанській екзотиці у 50 разів перевершує за вмістом вітаміну С лимон і в 10 разів – чорну смородину. Шипшина є рекордсменкою серед українських плодів за вмістом калію, фосфору, кальцію, магнію та заліза, а також пектину, вітамінів В1, В2, Є, К та Р.

шипшина

Фото: Pexels.com

Зелень

Петрушка, кріп, салат, селера, базилік, кінза – наші улюблені городні трави містять стільки корисних речовин, що й заморські суперфуди не знадобляться. А в молодих паростках активні елементи в 40 разів перевищують кількість користі у дорослих рослинах.

петрушка

Фото: Pexels.com

Нут

Виробництво цієї порівняно нової для України культури щороку збільшується. За поживною цінністю наша зернобобова культура навіть перевершує кіноа. Найкориснішими його складовими є клітковина, рослинний білок та повільні вуглеводи. Останній компонент забезпечує організм енергією, не підвищуючи цукор у крові. А ще нут не містить глютену.

нут

Фото: Pexels.com

Пшоно

Це зерно теж є вільним від глютену, легко засвоюється і надовго насичує. Дешеве українське пшоно містить стільки ж протеїну та клітковини, скільки й дороге кіноа.

Кунжут

Вітчизняний конкурент чіа так само містить групу антиоксидантів та корисних кислот Омега-3. Зерна кунжуту борються з «поганим» холестерином. В них повно магнію – мікроелементу, що є важливим для здоров’я м’язів, кровоносної та нервової систем, а також імунітету.

Льон

У місцевому заміннику чіа містяться вітамін А, корисні ферменти та жирні кислоти, що сприяють довголіттю. У період сезонних застуд це протизапальний засіб номер один.

льон

Фото: Pexels.com

Насіння гарбузу

В той час, як гарбуз вважається королем осіннього столу, не менш цінними є його насіння. Наприклад, в Італії кіло гарбузового насіння коштує 15 євро і за ціною не поступається устрицям. За вмістом цинку у українського афродизіака теж є багато шансів із ними зрівнятися.

насіння гарбуза

Фото: Pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.