Деменція у собаки: ТОП-5 ознак хвороби

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Зміни в апетиті та труднощі з відчинянням двері можуть бути попереджувальним знаком того, що у вашого собаки починає прогресувати деменція. Цей жорстокий розклад зазвичай пов’язують із проблемами пам’яті у людей похилого віку. Проте деменція також може вразити собак.

Деменція буває й у собак

Якщо вашому собаці понад сім років і він зазнав раптових змін у поведінці, це може бути ознакою собачої когнітивної дисфункції (СКД). Кінологиня Лорна Вінтер каже, що деменція у собак не така, як у людей. Існують різноманітні зміни у дієті, ліки та поведінкова терапія, які можуть допомогти. Саме тому пані Вінтер рекомендує спочатку звертатися за допомогою до професіонала.

Кінологиня зазначає, що собака як домашній улюбленець – це не лише дружні обійми та довгі прогулянки. Ці тварини, подібно до людей, проходять різні етапи життя, які супроводжуються певними труднощами, новою поведінкою та зміною настрою. Пані Вінтер рекомендує звернути уваги на наступні тривожні ознаки, які можуть попередити про розвиток деменції у собаки.

Тривалий погляд у простір

Пані Вінтер зазначає виданню Daily Mail, що усі собаки дивляться у простір у ту чи іншу точку, і можна лише гадати, на що то вони дивляться. За її словами, ці домашні тварини мають інший зір, ніж люди, і дуже сприйнятливі до запахів. Тому, коли вони дивляться в нікуди, можливо, вони намагаються звернути увагу на певний запах. Хоча збоку це виглядає так, ніби вони дивляться невідь-куди.

Ознаки деменції у собакиПроте у старих собак погляд у простір може бути однією з ознак деменції. Пані Вінтер зазначає, що у старого собаки тривале споглядання ні в що чи у підлогу може бути попередженням про наявність цього захворювання.

За її словами, коли собаки стають старшими, вони зазвичай сповільнюються, і може статися зниження когнітивних та сенсорних функцій. Тварини не намагаються бути неслухняними чи ігнорувати власника – це просто частина старості.

Труднощі з виконанням простих завдань

Якщо ваш літній собака має труднощі з виконанням основних завдань, які раніше виконував з легкістю, це може бути ще однією ознакою деменції. Наприклад, це можна спостерігати на відчиненні дверей, які трохи прочинені.

Зазвичай собака знає, що потрібно штовхнути їх носом або лапою, щоб відчинити та потрапити всередину. Однак домашній улюбленець, який страждає від зниження когнітивних функцій, швидше за все, просто витріщається на двері. Це відбувається тому, що він не може придумати наступний крок, щоб їх відкрити.

Як зазначає пані Вінтер, собака, можливо, відчиняв двері роками, але погіршення когнітивних функцій означає, що його мозку не вистачає палива, і він може забути, як виконувати такі прості завдання. Ще одна класика – це «забуття», як повертатися з поворотів.

Собака раптово втрачає інтерес до їжі або забуває поїсти

Коли собаки страждають від деменції, вони відчувають тривогу та стрес, тому що вони менш впевнені у своєму оточенні та людях, які їх оточують. За словами пані Вінтер, це може призвести до втрати інтересу до їжі, або собака може просто забувати поїсти.

Ознаки собачої деменціїІнколи бувають випадки, коли собаки з деменцією їдять більше, ніж зазвичай, тому що вони забули, що вже їли. Кінологиня зазначає, що у будь-якому випадку, уважне спостереження за харчовими звичками літнього собаки – це хороший спосіб виявити будь-які ознаки того, що щось може бути не так.

Неспокій та гавкіт вночі

У молодих собак нічний гавкіт може бути ознакою занепокоєння. Проте у тварин похилого віку (від семи та більше років, залежно від породи) неспокій та гавкіт вночі може бути ознакою вікової деменції.

Собака ходить у туалет у приміщенні

Літні собаки зазвичай «зазнають нещасних випадків» у приміщенні, якщо вони страждають від собачої деменції. Це також слід враховувати та звертати на це увагу, як на одну з ознак цього вікового захворювання.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU