Ванну кімнату знаного завойовника дослідники виявили в палаці Егай. Він розташований в місті Вергіна, що неподалік від Салонік, на півночі Греції. 2300 років тому Олександр Великий мився в цьому приміщенні разом зі своїми фаворитами.
Палац Егай, що залишається символом золотого віку античності, був свідком убивства короля Філіпа II та коронації його 20-річного сина Олександра Македонського.
Споруджений у церемоніальному центрі стародавнього Македонського царства, палац охоплював площу 15 000 квадратних метрів і був утричі більшим за Парфенон. На території палацу нині можна побачити високі стіни, що приховували життя в резиденції від міста, внутрішній двір, храми, святилища, театр, спортивну школу для хлопчиків – палестру та гробниці.
Що нового знайшли археологи в палаці Егай
Після 16-річних археологічних розкопок вартістю 20 мільйонів євро дослідники відновили 1400 квадратних метрів мозаїки банкетного залу, мармурової підлоги та колонад, а ще виявили сотні цінних артефактів.
Саме під час цих розкопок археологи знайшли ванну кімнату, де Олександр підлітком купався зі своїм другом дитинства, коханцем та майбутнім заступником головнокомандувача Гефестіоном.
Про це відкриття розповідає завершальний епізод серіалу «Скарби світу Беттані Хьюз», що цими днями виїлжить на каналі Channel 4.
«Це надзвичайне видовище – бачити, як розкопують і відновлюють Егай. Там є масивний водосток, вирубаний у скелі, та спільна ванна кімната. В ній, імовірно, купався Олександр Македонський із супутниками – своїм знаменитим фаворитом Гефестіоном та всіма тими юнаками, які тоді подорожували з ним у походах, а після його смерті сварилися через його імперію», – розповіла ведуча серіалу Беттані Хьюз.
Ванна кімната, в якій, імовірно, купався Олександр Македонський, виявлена під час розкопок
«Вони пройшли всі ці обряди посвяти, були неймовірно активними у спортзалі, билися та боролися. Їх навчали полювання… Спальня Олександра поки що не ідентифікована. Отже, я ще не була в його спальні, але заходила в його ванну кімнату», – додала вона.
Син царя Македонії Філіпа II та цариці Епіра Олімпіади, Олександр був одним із найамбітніших воєначальників усіх часів, котрий, як відомо, заявив, що хоче бути «царем світу».
З легкої руки всесвітньо відомого філософа Арістотеля він разом зі своїми хлопчиками-компаньйонами зійшов на трон після того, як його батько був убитий охоронцем під час весілля його сестри Клеопатри.
Що ми знаємо про Олександра Македонського
Від початку свого правління в 336 році до нашої ери і до своєї смерті 13 років потому Олександр Македонський побудував одну з наймогутніших імперій, які коли-небудь бачив світ. Вона простягалася від сучасної Греції до Єгипту і вглиб Індійського субконтиненту.
Олександр III Македонський народився в місті Пелла, столиці стародавньої Македонії (нині територія Греції) в липні 356 року до н.е.
Олександр повів свою армію через перські території Малої Азії, Сирії та Єгипту, заявляючи права на ці землі. Під час свого походу перськими територіями він жодного разу не зазнав поразки. Завдяки цьому його стали називати Олександром Великим, розповіло видання Daily Mail.
Найвизначнішу перемогу полководець здобув у битві при Гавгамелах (нині північний Ірак) 331 р. до н.е. Після чого подолав зі своїми вояками ще 17 700 кілометрів, заснував понад 70 міст і створив імперію, що розкинулася на трьох континентах.
Помер Олександр Македонський у червні 323 р. до н. е. від лихоманки у Вавилоні. Його поховали в Єгипті, але історичні джерела вказують на те, що згодом тіло полководця перенесли, щоб запобігти вандалізму.
Фото з відкритих джерел