Дитинча жирафи без плям: єдине та неповторне

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Жирафа без плям звучить як дещо неймовірне, схоже на персонажа дитячої книжки, а не на реальну істоту. Проте нещодавно саме таке унікальне малятко з’явилося на світ.

Дивовижний малюк сітчастої жирафи без плям

Наприкінці липня у зоопарку Брайтс у Теннессі народилося дитинча жирафа без плям. Малюк має повністю однотонне хутро коричневого кольору, без жодних цяток.

Науковці зазначають, що він, імовірніше за все, є єдиним у своєму роді. Сітчасті жирафи народжуються без плям у дуже рідкісних випадках. За словами експертів, немає жодного іншого відомого прикладу існування представників цього виду без плям будь-де на Землі.

За словами директора зоопарку Девіда Брайта виданню Sciencealert, вони з першого дня появи цього дивовижного малюка жирафи підтримують зв’язок із професіоналами зоопарків по всій країні. Проте нікому з них не відомий аналогічний випадок, принаймні – за останні роки.

Мабуть, є історичні повідомлення про сітчасту жирафу без плям, що народилася у неволі в Японії у 1970-х роках. Проте жодної фотографії цієї тварини у мережі досі не з’явилося.

Плями у жирафи як камуфляж для захисту

Характерні плями на темному хутрі у сітчастої жирафи не випадкові за малюнком або формою, а є успадкованими від матері. Вважається, що відмінні візерунки забезпечують камуфляж тварини. Тому особини, які народилися без плям, можуть мати труднощі з маскуванням від хижаків у дикій природі.

Звичайна сітчаста жирафаОдне дослідження виявило, що дитинча жирафи з більшими плямами неправильної форми мають кращі шанси на виживання через декілька місяців життя. Проте це була лише кореляція, і плямисті візерунки також могли відігравати роль у візуальному спілкуванні чи контролі температури.

Враховуючи ризики, цілком можливо, що сітчастому жирафові без плям буде краще жити у неволі. Через кілька тижнів після народження малюк вже підріс до 1,8 м.

Ім’я для унікальної жирафи без плям

Наразі дивовижній жирафі без плям намагаються вибрати ім’я. Працівники зоопарку ретельно відібрали чотири потенційні варіанти мовою суахілі. Серед варіантів – Kipekee або «унікальний», Firayali («незвичайний»), Shakiri («вона найкрасивіша») та Jamella («одна надзвичайно красива»). Працівники зоопарку звернулися до громадськості за допомогою обрати найкращий з них.

Пан Брайт сподівається, що нещодавнє висвітлення у ЗМІ цього дивовижного малюка жирафи без плям приверне дуже необхідну увагу до збереження цих тварин у цілому.

Протягом десятиріч жирафи рухалися до «тихого вимирання», здебільшого через необмежену втрату середовища існування, громадянські заворушення та браконьєрство. За останні 30 років популяція цих тварин в Африці різко скоротилася на 40%, залишився лише 16 тисяч сітчастих жирафів.

За іронією долі, найвищі ссавці у світі раніше залишалися поза увагою. До 2016 р. дослідники навіть не здогадувалися, що існують 4 різновиди цих тварин. Тому можна стверджувати, що унікальною є не лише єдина самиця без плямистого візерунка, що народилася у Теннессі, але й увесь рід цих дивовижних ссавців.

Фото: sciencealert.com, pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU