Американський ювелір і дизайнер предметів розкошів Джей Стронгвотер (нар. 1960-го) творить красу вже понад сорок років. Вона живе у люксусових фетишах: ювелірних прикрасах, статуетках, меблях, дзеркалах, рамках, коробках, подушках, ялинкових іграшках.
Майстер, ім’я якого стало брендом, фонтанує ідеями, що повертають людство невиразної епохи мас-маркетів до часів елегантного хендмейду.
Пан великий випадок
У своїх інтерв’ю дизайнер не раз тепло згадував своїх батьків, котрі розгледіли талант сина. У рідному Нью-Джерсі Джей змалку опановував художницькі навички. Урешті потрапив до Школи дизайну Род-Айленда, де навчався конструювати одяг, марив працювати з тканинами та мріяв про майбутнє знаменитого кутюр’є.
Мама Джея була затятою модницею. Її любов до гарних речей передалася синові. 1981 року вони разом пішли на закупи до універмагу на 57-й авеню Нью-Йорка. Коли мама зупинилася біля чорно-золотавого намиста, хлопець пообіцяв, що зробить їй таке саме. Пізніше він вирушив до торгового центру та купив мішечок дерев’яних бус для макраме. Він пофарбував їх у чорний колір та розмалював золотими закарлючками. Мама біжутерію оцінила, як оцінили й інші. А власник магазину у Нью-Джерсі поцікавився, чи може парубок зробити щось подібне для його торгової точки.
Джей був у захваті від такої пропозиції. Хлопець радів ще й тому, що в нього врешті є можливість самостійно заробляти. Він виконав своє перше в житті замовлення. А потім виставив свої бісерні вироби на днях відкритих дверей у кількох нью-йоркських магазинах. І доля поставилася до нього прихильно: нові замовлення не змусили на себе чекати.
Отже, днями він навчався будувати викройки, а ночами нанизував намистини. Незабаром знайшлися зацікавлені особи, котрі запитали Джея: коли буде готова ваша нова колекція? Один із замовників розмістив кілька його сміливих крупних прикрас у вітринах на П’ятій авеню. Тими днями там демонстрував свої нові моделі Оскар де ла Рента, який не залишився байдужим до витворів молодого дизайнера. Вони познайомилися, і невдовзі модельєр став демонструвати ці прикраси на модних показах разом зі своїми колекціями.
А потім парубок зробив остаточний вибір. Він уже знав, чому присвятить своє життя. Він кинув школу та розпочав свій маленький бізнес. Так народилася майбутня імперія стилю Джея Стронгвотера.
Метал, емалі, кристали
До феєрично красивих ювелірних виробів та аксесуарів для дому Стронгвотер прийшов на початку 1990-х, коли прикраси з великими деталями стали виходити з моди. Перезавантаження почалося з чудової рамки для фотографій, яку митець інкрустував коштовним камінням. Кожна нова річ була дедалі несподіванішою та вражала невимовною притягальністю. Анімалістичні та рослинні сюжети оселялися в буденних речах, наповнюючи їх свіжим звучанням. Завдяки всім цим квітам, метеликам, мушлям, равликам, птахам миттєвості сірої реальності набували нових барв та настроїв.
«Мене захоплює ідея брати повсякденні речі – рамки для фотографій, коробки, дзеркала – та перетворювати їх на гарне поєднання металу, емалі та кристалів», – сказав якось Джей Стронгвотер.
Роботи його авторства – аж ніяк не дешеві, а ще вони нерідко стають об’єктами полювання для колекціонерів. Серед шанувальників творчості майстра – багато знаменитостей, зокрема, Елтон Джон, Мадонна, Опра Вінфрі.
Нині втілювати задуми в життя дизайнеру допомагають понад 120 майстрів, що чаклують над стильними творіннями у його дизайн-студії в Нью-Йорку та виробничій майстерні в Род-Айленді.
… А десь на поличці в затишному будинку Джея Стронгвотера зберігається дерев’яне намисто, яке стало його доленосним дебютом і яке любила носити його мама.
Натисніть на будь-яку світлину, і вам відкриється великий розмір фото з шедеврами чарівника Джея Стронгвотера 🙂
Фото: facebook.com/JayStrongwaterOfficial