Ексклюзив від бюро Захи Хадід: Одеса отримала унікальний проєкт для World Expo 2030

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Британське архітектурне бюро Захи Хадід (ZHA) спроєктувало павільйони для міжнародної виставки World Expo 2030, яку Україна хоче провести в Одесі. Звичайно, якщо наше славне місто переможе інших претендентів, які теж висловили бажання щодо проведення виставки. З-поміж них, зокрема, Пусан (Південна Корея), Рим (Італія) та Ер-Ріяд (Саудівська Аравія).

Якщо Одесі пофортунить, вона стане першим містом Східної Європи, що приймає цю престижну виставку, зазначило видання Dezeen. Одеса подала заявку на проведення World Expo 2030 у жовтні 2021 року – ще до початку повномасштабної війни Росії проти України.

odesa expo 2030 masterplan by zaha hadid architects dezeen 2364 col 8 - Дизайн&Архітектура - 50Plus

Виставкове місто – екологічне і фантастичне

Бюро, засноване 1980 року знаменитою архітекторкою Захою Хадід (її не стало 2016-го), розробило генеральний план для всесвітньої експозиції в Одесі. Його серцем є кластер з чотирьох грандіозних футуристичних павільйонів. Вони розкинуться на площі 80 000 квадратних метрів біля Хаджибейського лиману.

odesa expo 2030 masterplan by zaha hadid architects dezeen 2364 col 0 - Дизайн&Архітектура - 50Plus

Бюро Zaha Hadid Architects запропонувало надати країнам-учасницям набори деталей для облаштування національних модульних павільйонів. Країни зможуть обирати модулі за бажанням та проєктувати свої павільйони за допомогою цифрового конфігуратора. Архітектори зауважили, що будівництво модульних споруд передбачає «мінімально можливий вуглецевий вплив».

На дахах павільйонів буде встановлено сонячні батареї. Мікромережу Expo 2030 також підключать до вітряних турбін. Вони постачатимуть енергію, необхідну для виставки, а ще стануть джерелами відновлюваної енергії для місцевого населення.

Окрім виставкових павільйонів по сусідству з Хаджибейським лиманом розташуються екопарк, житло для персоналу й учасників, логістичні та інформаційні центри для відвідувачів, а також інші інфраструктурні приміщення.

odesa expo 2030 masterplan by zaha hadid architects dezeen 2364 col 7 - Дизайн&Архітектура - 50Plus

Модулі багаторазового використання

Перша виставка World Expo у Східній Європі допоможе відновити природний ландшафт ділянок, що оточують експозиційні території.

По закінченні всесвітньої виставки павільйони демонтують. Їхні деталі можуть бути використані для відродження зруйнованих війною будинків або повернуті країнам-учасницям для проведення різних заходів. Складові  великих павільйонів знадобляться для нового конференц-центру, що виросте на місці проведення Odesa Expo 2030.

odesa expo 2030 masterplan by zaha hadid architects dezeen 2364 col 3 - Дизайн&Архітектура - 50Plus

Як розповіли в ZHA, модулі від початку було розроблено для подальшого транспортування баржами, що використовуються у прилеглих районах Чорного та Азовського морів, а також Дніпра.

Залишається дочекатись вердикту Міжнародного бюро виставок щодо Expo 2030. Чи стане Одеса містом-господарем для престижного світового заходу, стане відомо в листопаді 2023 року.

Нагадаємо, що World Expo проводяться кожні п’ять років. На останній виставці Expo 2020 в Дубаї неабияку популярність здобув павільйон України.

Фото: dezeen.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU