Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Екстремальна спека вкрай небезпечна для олімпійців: експерти

Науковці та спортсмени стурбовані тим, що екстремально високі температури нинішнього літа можуть збігтися з датами проведення Олімпійських ігор у Парижі.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Востаннє Париж приймав Олімпіаду сто років тому. Відтоді середня температура у французькій столиці зросла на 1,8 °C. А протягом 1947-2023 років було зафіксовано 50 хвиль тепла.

Про це, а також про нові кліматичні ризики для учасників літньої Олімпіади, що 26 липня стартує в Парижі, йдеться в новому звіті Британської асоціації сталого спорту та групи із захисту клімату FrontRunners.

Автори звіту «Вогняні кільця: ризики спеки на Олімпійських іграх 2024 року в Парижі» застерігають: «Той факт, що Олімпіада пройде в розпал літа, означає, що загроза руйнівної спеки цілком реальна».

Влітку 2003 року смертельна хвиля спеки вбила у Франції понад 14 000 людей. Такі екстремальні явища стали вдесятеро ймовірнішими через зміну клімату, що збільшила ризик смертності від спеки в центрі Парижа на 70 відсотків.

За словами фізіологів Майка Тіптона і Джо Корбетта з Лабораторії екстремальних умов Університету Портсмута (Велика Британія), Ігри загрожують спортсменам умовами, які можуть погіршити їхні результати, а в найгіршому випадку піддати їх ризику смерті.

«У спекотних та/або вологих умовах стає складніше віддавати тепло навколишньому середовищу та регулювати внутрішню температуру тіла. Це погіршує фізичну працездатність, особливо коли вплив тривалий і потрібна постійна висока інтенсивність роботи», – пояснили вчені.

бігуни на старті

Одним з найпопулярніших методів оцінки сприйняття організмом спекотних умов є вимірювання температури за вологим термометром (WBGT). Індекс WBGT надає ширшу інформацію щодо умов, з якими зіткнеться спортсмен, ніж просто температура повітря. WBGT також враховує вологість, рух повітря та променисте тепло.

Дослідження, опубліковане 2022 року, показало, що максимальна температура, яку може витримати молода, здорова людина (перш ніж вона втратить здатність регулювати температуру свого тіла), становить близько 31 °C або близько 30 °C за дуже високої вологості.

Високі рівні температури та вологості навколишнього повітря, які влітку в Парижі останніми роками почастішали, збільшують ризик сонячних опіків, теплових судом, виснаження та навіть втрати свідомості від теплового удару.

Щоб знизити вплив теплового стресу на спортсменів, олімпійське керівництво вжило певних заходів. Хоча дослідники вважають їх недостатньо суворими для адекватного захисту спортсменів в умовах глобального потепління.

Деякі заходи із захисту від екстремального тепла на літній Олімпіаді-2024

Якщо на змаганнях тенісистів зафіксують показник WBGT у 30,1 °C, для них передбачена 10-хвилинна перерва. А якщо він сягне 32,2 °C, організатори турніру можуть зупинити гру.

Змагання тріатлоністів буде скасовано, якщо індекс WBGT перевищить 32,2 °C.

руки довкола олімпійських колець

Проте для учасників змагань з хокею певної межі WBGT не встановлено. Температура повітря повинна сягнути щонайменше 35 °C, перш ніж буде вжито будь-яких заходів безпеки для хокеїстів. А тим часом дослідження 2023 року показало, що хокей був одним з видів спорту, які вимагали найбільшої фізичної витривалості під час Олімпіади в Токіо у 2020 році. «Під час Ігор принаймні один хокеїст отримав тепловий удар, а ще троє повідомили про захворювання, пов’язані зі спекою», – йдеться в новому звіті.

Експерти закликали керівні органи нинішньої Олімпіади переглянути розклад заходів, щоб уникнути екстремальної спеки, вдосконалити протоколи безпеки та надати спортсменам можливість відкрито говорити про те, як зміна клімату впливає на їхнє самопочуття під час змагань.

Видання Science Alert поділилося посиланням на повний звіт «Вогняні кільця: ризики спеки на Олімпійських іграх 2024 року в Парижі».

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ОСТАННІ ЗАПИСИ

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU