Фізичні вправи ефективно захищають від гіпертонії: вчені

Нове дослідження засвідчило, що високий артеріальний тиск меншою мірою загрожує тим, хто з молодих років звик до інтенсивних фізичних вправ.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Відповідно до дослідження Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF, США), артеріальний тиск залишатиметься в нормі, якщо регулярно займатися спортом. Причому ця звичка має супроводжувати людину протягом усього життя.

«Підлітки та люди віком близько 20 років зазвичай є фізично активними, але з віком перестають бути такими», – зауважила епідеміологиня Кірстен Біббінс-Домінго, співавторка роботи.

Попередні дослідження вже виявляли зв’язок між фізичними вправами та артеріальним тиском. Але автори нового дослідження наголосили: найкращий захист від гіпертонії забезпечує звичка до фізичної активності, що прищеплюється в молодості та зберігається протягом усього життя. Причому інтенсивність вправ має бути вищою, ніж рекомендували експерти попередніми роками, розповіло видання Science Alert.

жінка займається фітнесом

Про що дізналися науковці?

Університетська команда залучила до дослідження понад 5100 дорослих осіб із чотирьох міст США. Протягом трьох десятиліть науковці відстежували стан здоров’я добровольців за допомогою медичних приладів та опитувань про звички, зокрема, стосовно занять спортом, куріння та вживання алкоголю. Особливу увагу дослідники приділяли вимірюванню артеріального тиску.

Як показали результати, і серед чоловіків, і серед жінок різних расових груп рівень фізичної активності різко падав у період з 18 до 40 років. Причому у наступні десятиліття показники гіпертонії в учасників зростали, а їхня фізична активність дедалі знижувалася.

На думку дослідників, це свідчить про те, що молодий вік є важливим періодом для профілактики гіпертонії, яка загрожує людині в міру дорослішання (старіння).

«Майже половина наших учасників у молодому віці були недостатньо активними фізично, що значною мірою вплинуло на розвиток в них гіпертонії у старшому віці», – сказав провідний автор роботи Джейсон Нагата, експерт зі здоров’я молоді в UCSF. На його думку, люди повинні зробити інтенсивні фізичні вправи своєю звичкою.

В учасників, котрі в ранньому дорослому віці присвячували помірним фізичним вправам п’ять годин на тиждень (що вдвічі перевищує мінімальну кількість, рекомендовану експертами дорослим особам), ризик розвитку гіпертонії був значно меншим. Особливо, якщо добровольці не полишали занять спортом до 60 років.

чоловік вимірює пульс

За словами дослідників, часто людям нелегко підтримувати фізичну активність у дорослому віці, коли доводиться приймати серйозні рішення та брати на себе відповідальність. «Після закінчення середньої школи можливості для фізичної активності скорочуються в міру того, як люди вступають до коледжу, влаштовуються на роботу та стають батьками; вільного часу в них стає дедалі менше», – констатував Джейсон Нагата.

Результати дослідження опублікувало видання American Journal of Preventive Medicine.

Гіпертонія, також відома як високий артеріальний тиск, є серйозним захворюванням, що вражає мільярди людей у ​​всьому світі. Вона може спричинити інфаркт, інсульт і навіть недоумство.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), на гіпертонію у світі страждає кожен четвертий чоловік та кожна п’ята жінка. Але більшість людей з високим тиском навіть не здогадуються про свою недугу. Тому гіпертонію часто називають «тихою вбивцею».

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU