Глобальне потепління погіршує зір

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Більшість наслідків глобального потепління доволі помітні. Але вчені виявили ще один, поки що незрозумілий. З’ясувалося, що серйозне погіршення зору у людей похилого віку може бути пов’язане зі зростанням середньої температури навколишнього середовища.

Потепління призводить до погіршення зору

Команда дослідників вивчила дані опитування 1,7 млн. американців у віці 65 років і старше. Учасників анкетування запитували про погіршення зору у вигляді сліпоти або серйозних труднощів із зором навіть в окулярах. Потім вчені порівняли отримані дані зі статистикою середніх температур оточення, де проживають опитувані.

Виявилося, що люди похилого віку, які мешкають у регіонах із заниженою температурою (+10°С) мають найкращі показники зору. За спостереженнями вчених, навіть незначна різниця у температурних показниках мала суттєвий вплив.

Погіршення зору у людей похилого віку

У регіонах, де у середньому температура була +12°С, погіршення зору у літніх людей зросло на 14%, а якщо середній температурний показник становив +15,5°С або вище, то вже на 44%.

Як зазначає провідна авторка дослідження Есме Фуллер-Томсон, отримані результати викликають глибоке занепокоєння, особливо у зв’язку із глобальним потеплінням. Науковці стверджують, що через зміни клімату у світі Європа нагрівається вдвічі швидше, ніж решта планети, а Полярне коло – у чотири рази швидше. Саме тому, на думку пані Фуллер-Томсон, важливо зрозуміти, як саме підвищення температури впливає на погіршення зору у літніх людей.

Вплив помітний незалежно від доходу людей

Співавтор пані Фуллер-Томсон, фармацевт Чжіді Денг, підкреслює, що проблеми із зором є поширеним функціональним обмеженням серед літніх людей. Серйозне погіршення зору може призвести до підвищеного ризику падінь і переломів, а також негативно вплинути на якість життя людини похилого віку.

Тому зв’язок між температурою та погіршенням зору викликає глибоку стурбованість. Крім того, він був виявлений при різних демографічних чинниках, незалежно від доходу та освіти літніх людей. Хоча вік та стать мали деякий вплив.

Пані Фуллер-Томсон зазначає, що найбільш помітним цей взаємозв’язок був для категорії літніх осіб у віці 65-79 років. Цікаво, що у людей у віці 80 та більше років цей стан був менш помітним. Також це явище виявилося більш поширеним серед чоловіків, ніж жінок. Проте у різних групах доходу опитуваних зв’язок між атмосферною температурою та погіршенням зору залишався стабільним.

Чому підвищення температури та погіршення зору взаємопов’язані?

Дослідники визнають, що основна причина цього явища поки що не з’ясована. На думку вчених, може існувати декілька потенційних чинників наявного зв’язку. За однією версією, підвищений вплив ультрафіолету у більш теплому кліматі сприяє пошкодженню очей.

За іншою гіпотезою, зв’язок між підвищенням температури та погіршенням зору пов’язаний із нижчим рівнем фолієвої кислоти. Цей водорозчинний вітамін є ключовим для здоров’я очей та руйнується через високі температурні показники. До інших імовірних причин належать підвищене забруднення повітря та зростання інфекцій.

Як зазначає видання Earth, зміна клімату взагалі має серйозний вплив на здоров’я людини. Підвищення температури спричиняє більше захворювань, пов’язаних зі спекою. Забруднення повітря через лісові пожежі та пилові бурі, посилене зміною клімату, завдає шкоди легеням та призводить до збільшення респіраторних проблем.

Причини погіршення зору при підвищенні температуру у світі

Теплий клімат сприяє розширенню ареалу існування комах-переносників хвороб, якими люди тепер хворіють навіть в тих регіонах, де ці захворювання раніше були невідомі. Подовження сезонів пилку через глобальне потепління призводить до тривалих алергічних реакцій.

Тому зміна клімату – це не лише екологічна проблема. Це серйозна загроза здоров’ю населення. Саме тому боротьба зі зміною клімату може допомогти покращити здоров’я та добробут людей у всьому світі.

На думку професорки Фуллер-Томсон, нове відкриття ставить більше запитань, ніж дає відповідей. Тому для подальших висновків потрібні додаткові дослідження. У майбутньому науковці також планують дослідити, чи пов’язана навколишня температура з іншими вадами у людей похилого віку (наприклад, погіршенням слуху).

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU