Жінки, які щомісяця відчувають голод та жадають шоколаду та чипсів, дійсно мають на це вагомі причини. Дослідження показало, що в певний час місяця в мозку жінок відбуваються зміни, які можуть впливати на їхній апетит і бажання з’їсти шкідливу їжу.
Мозок менше реагує на інсулін у певну фазу жіночого циклу
Дослідники виявили, що у передменструальній фазі жіночого циклу, після овуляції, але до настання менструації, область мозку, відома як гіпоталамус, менше реагує на гормон інсулін. Більшість людей знає про інсулін, який виробляє підшлункова залоза, стосовно діабету, оскільки він регулює рівень цукру у крові.
Проте коли цей гормон досягає мозку, попередні дані свідчать, що це може зробити жінок більш голодними та схильними до перекусів. Таким чином, нове відкриття про те, що інсулін не працює добре у мозку перед жіночою менструацією, може допомогти пояснити підвищений апетит та нездорову тягу до їжі у цей час.
Ці висновки отримані у результаті сканування мозку 15 жінок на апараті МРТ. Професор Мартін Хені, який керував цим дослідженням в Тюбінгенському університеті у Німеччині, каже, що інсулін у мозку не настільки досліджений, як в організмі. За його словами, це перший доказ того, що він менше впливає на жінок у певний момент менструального циклу.
Натяк, що це може допомогти пояснити відчуття голоду та тяги до нездорової їжі у певний момент менструального циклу жінки, є дуже корисним. Це показує, що жінки, які борються з цим, не вигадують це явище. Однак, як зазначає пан Хені, їхнє дослідження безпосередньо не розглядало ці ефекти у жінок.
Як відбувалося дослідження?
Дослідники надали 15 жінкам назальний спрей інсуліну, щоб імітувати те, що відбувається, коли гормон проникає у мозок. Це спричинило значну активність у гіпоталамусі, під час «фолікулярної» фази їхнього циклу – від дня після останньої менструації до овуляції.
Проте мозкова активність була меншою у «лютеїновій» фазі, коли у жінок передменструальний цикл – після овуляції, але перед менструацією. Це також може допомогти пояснити передменструальні зміни настрою, оскільки дія інсуліну у мозку може впливати на емоції.
Як зазначає видання Daily Mail, дослідники підозрюють, що інсулін потрібен жінкам у першій половині їхнього циклу, оскільки гормон контролює глюкозу в організмі. Тому він може залучати енергію, щоб допомогти виробити яйцеклітину та потовщити слизову оболонку матки, якщо вони завагітніють у цьому місяці.
До діабету не призводить, але кількість жиру збільшує
Проте цей процес менш необхідний після овуляції. Відсутність чутливості до інсуліну, яка спостерігається у мозку жінок перед менструальним циклом, однак, є окремою від відсутності чутливості до цього гормону, яка спостерігається в інших частинах тіла, що може призвести до діабету 2 типу.
Це означає, що жінкам не варто боятися різкого підвищення рівня цукру у крові у другій половині менструального циклу. Однак тимчасова відсутність чутливості мозку до інсуліну може протягом десятиріч сприяти накопиченню більшої кількості жиру в організмі. Це означає, що передменструальні зміни у головному мозку жінок можуть бути однією з причин того, чому вони зазвичай мають більше жиру, ніж чоловіки.
Фото: pixabay.com